Ztráta zájmu o svatbu?

Zdravím, ženy, chtěla bych se zeptat, kdy je podle vás vhodná doba na svatbu, respektive na požádání o ruku? Po jaké době vztahu? Nevím, jak to přesně popsat, ale já se v začátcích vztahu hodně těšila na to, až to přijde, přítel mluvil o tom, že se vezmem, občas prohodil nějakou poznámku, z které jsem opravdu usuzovala, že se něco blíží, vyzvídal velikost prstýnku a jaký bych si přála, atd. Proběhlo tolik příležitostí, ale bohužel stále nic, v průběhu dvou let se moje těšení změnilo ve zklamání, kdy jsem postupně přestala něco očekávat. Asi dvakrát jsem to téma otevřela a pokaždý, že prý ano, počítá s tím, že se vezmem. Tak jsem už víc nenaléhala, nebudu to přeci nakousávat každý měsíc. Teď mám dost těžké období ohledně zdraví, vztahů v rodině a řeším i pracovní problémy, prostě hodně pitomý období a jen tak to asi neskončí. Čekala bych, že mi třeba žádost o ruku trochu pozvedne náladu, rozptýlí...jenže když o tom tak přemýšlím, tak díky přechozímu marnému čekání a současnému stresu, si v podstatě ani nedokážu představit, že bych z toho měla radost, že bych se vůbec dokázala začít těšit na svatbu, natož kde vzít energii na nějaké zařizování. Mám depky i z věku, rozhodně už bych nebyla mladou nevěstou. Cítím v sobě jakousi rezignaci nebo jak to nazvat. Zažila jste některá něco podobného? Jak to dopadlo? V předchozím vztahu taky svatba za celé roky nepřišla, ale tam jsem aspoň neslýchala, že bude, naopak jeho negativní postoj jsem znala od počátku.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lamiaaa:

Zdravím, ženy, chtěla bych se zeptat, kdy je podl…
@lamiaaa - k tvym otazkam; 1) Zažila jste některá něco podobného? Ano, zazila jsem to s chlapem, se kterym jsem byla ve vztahu 10 let. 2) Jak to dopadlo? Dopadlo to vyborne - kopla jsem ho do prd..do zadku. Bohuzel az po 10 ztracenych letech. U nas to bylo tak, ze jsme se dali dohromady v mych 21 letech a po dvou letech vztahu uz jsem vedela, ze se chci vdavat. Zkratka vedela jsem, ze chci vetsinu zivota prozit jako vdana zena a ne jen jako 'pritelkyne'. Prvotni diskuze na toto tema nikam nevedly, odpovidal nejiste, neurcite, do svatby se nehrnul. Byla jsem ale mlada a vsichni okolo mi rikali, ze mam casu dost, at si zatim uzivam zivota (cestovani, studia, atd) a at nikam nespecham. Nechala jsem to byt - ale jen navenek. Uvnitr jsem porad o svatbe premyslela..... ....roky plynuly a kdyz jsme spolu byli 8 let (to uz mi bylo 29), tak se vdala moje mladsi sestra - ona byla se svym chlapem jen par let a uz byli manzele, kdezto my jsme spolu byli 8 dlouhych let a stale nic. Samozrejme se na jeji svatbe stalo to, ze se me svatebcane neslusne vyptavali, kdy se konecne budu vdavat ja, kdyz me predbehla mladsi sestra, tak uz je nacase a podobny kecy. Oni to vnimali jako obr srandu, ale me bylo do place. Hned po svatbe jsem na chlapa uhodila, at se tedy laskave vyjadri, protoze uz jsem cekala 8 let a mam pravo vedet, jak to vidi dal. On si porad mlel tu svou pisnicku; ze vlastne svatbu nepotrebujeme, protoze co nam chybi? Porad ty samy kecy a vymluvy dokola. Citila jsem, ze me jako chlap prestava zajimat, ze me nepritahuje a ze ho uz nemiluju....nic jsem mu nerekla, ale ty pocity byly jasny....on ale jakoby neco vycitil a rekl, ze ma 'neco v planu' (tedy zasnuby), ale at na nej netlacim, ze to bude prekvapko - dnes vim, ze to byly kecy v kleci, ale verila jsem mu tehdy, bohuzel. ...ubehlo par mesicu a zadne pozadani o ruku, tak jsem na nej uhodila znovu, on se strasne rozcilil, ze pry kazim prekvapeni a ze ma neco v planu a at jsem trpeliva atd.....dobre, nechala jsem to byt, uz zase. No ubehl dalsi rok a nic. Zadne zasnuby, ani na Vanoce, ani na Silvestra, ani na Valentyna, ani na me narozeniny, ani na dovolene, ani jen tak. Tou dobou uz jsme spolu byli 9 let. Uhodila jsem na nej znovu a naposledy. A on mi s klidem a usmevem na tvari oznamil, ze zadna svatba nebude. On si myslel, ze ta moje chut se vdat byla jenom nejaka kratka faze, ktera pomine. Nikdy nemel v planu si me vzit. Jenom proste kecal.To byl pro me strasny sok a uvedomila jsem si, ze jsem mu sedla na lep. Ze si se mnou jen tak hral, sliboval, aby si me udrzel, ale ze vlastne vubec nemel v planu si me brat. Byla jsem strasne, strasne zklamana, mela jsem vzdycky pocit, ze mu muzu verit, ale ten pocity byl najednou pryc. V ten moment jakoby se ve mne neco zlomilo a ja vedela, ze uz s nim nechci byt. Nikdy. Nic jsem mu nerekla, ale v mysli jsem se s nim rozesla a planovala, co dal. Bylo mi skoro 31 a meli jsme spolecnou hypoteku na barak. Premyslela jsem, jak z toho ven.... .....on jakoby neco vycitil. Navenek jsem se tvarila, ze OK, ze svatba nebude, ze jsem zklamana, ale holt co mam delat. Ale uvnitr jsem proste vedela, ze je konec, ze me jako chlap nezajima, nepritahuje me a nemiluju ho. Uz to po te dlouhe dobe cekani neslo a nechtela jsem ho. On opravdu neco vycitil, protoze asi za mesic jen tak lezerne navrhnul, ze bychom se mohli vzit. Ale ja uz nechtela. A rovnou jsem mu to rekla (ze si ho vzit nechci, ze uz je pozde). On zpanikaril, ale ja mlcela jak tajemny hrad v Karpatech, protoze jsem porad premyslela, jak z toho vztahu odejit, abych na tom netratila vic, nez bylo nutne....za par mesicu jsem potkala nekoho dalsiho a vztah s byvalym sel do kytek. Uplne bez emoci jsem se s nim rozesla, pro nej to byl strasny sok, coz me nastvalo. Jak to pro nej mohl byt sok, kdyz jsem poslednich XY let mluvila jen o svatbe, kterou mi on nedopral? No byl to proste nabubrelej kreten, kterej mi v tom soku z rozchodu priznal, ze si nemyslel, ze bych se s nim nekdy rozesla (tak jistou me mel!). Mimochodem, s tim novym jsme spolu nezustali, ale svym zpusobem me oprostil od cele dekady trvajiciho pseudovztahu, ktery nikam nevedl. Byla to pro me obrovska lekce, ale zpetne jsem strasne moc rada, ze jsme se tenkrat nevzali, mam totiz nekoho mnohem lepsiho a jsem mnohem stastnejsi, nez kdy driv. Ale skola zivota to byla brutalni, nikomu bych neprala tohle zazit.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od zanett:

@lamiaaa - k tvym otazkam; 1) Zažila jste někter…
@zanett A důvodem rozchodu bylo jen to, že si tě nechtěl vzít nebo tam byly i další problémy? Přijde mi zvláštní, pokud by to byl jinak fungující a spokojený vztah, ho zničit jen kvůli svatbě. Často vidím, jak někdo "zahodí" vztah kvůli tomu, že má "jen" 90% chtěného a u jiných vidí těch 10%, na druhou stranu ale už nevidí těch 90%, co mají. A teď k autorce příspěvku - žádné takové dané období není. Někdo se vezme po 10 letech, někdo po pár měsících, někdo až čeká dítě. Někteří spolu zůstanou, některým to nevydrží. Každý vztah je jiný a každý člověk je jiný. Pokud máš těžké období, řešila bych to, jak se z toho dostat, jak zlepšit zdravotní stav, jestli je to možné. Kdybych byla chlapem, tak požádám partnerku v období, kdy vím, že si to užijeme a máme kapacitu na plánování a není na dně. A hlavně spolu komunikovat, narovinu si promluvit. Milujete se stejně se ať už se svatbou nebo bez? Snažíte se svatbou něco zaplácnout, zachránit? Já vím, že spousta chlapů nechce nic řešit a nechce o svatbě ani slyšet, natož něco plánovat. Ale neříkejte mi, že na začátku vztahu byl jiný, zvlášť když jste spolu několik let.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zanett:

@lamiaaa - k tvym otazkam; 1) Zažila jste někter…
@zanett promiň, ale ty s ním hraješ 9 let hru na "možná někdy" a pak se divíš, že tě nebere vážně?🤣 napadlo tě třeba otevřít pusu a říct, hele, vezmeme se? Co letos na jaře? Jako promiň, ale on tě komplet živí, že jsem v pozici uťáplé chudinky? Vsadím se, že jste jeli 50:50 a tys mu ještě doma dělala sluzku. Tak proč tě vůbec napadlo být v podřízené roli, co se týče důležitého právního ukonu?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lamiaaa:

Zdravím, ženy, chtěla bych se zeptat, kdy je podl…
@lamiaaa a ty taky. On tě živí? Jsi nesvepravná? Proč neotevres pusu a normálně se nedomluvíte?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od sisika123:

@zanett promiň, ale ty s ním hraješ 9 let hru na …
@sisika123 Evidentne jsi muj prispevek vubec nepochopila, tak si laskave nech od cesty reci o utaple putce. O tom, ze bych si ho chtela vzit jsem mu rekla po roce vztahu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od sisika123:

@lamiaaa a ty taky. On tě živí? Jsi nesvepravná? …
@sisika123 Poslouchej, slecno nebo pani, ted ctu ty tvoje prispevky a koukam, ze ty jsi opravdu pripad. Ted lituju, ze jsem na tebe vubec reagovala, ty pani dokonala, vsechno-vim-vsechno-znam.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?