Originální svatba vs. klišé

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Také máte pocit, že se vytrácí originalita ve svatebním počínání? Alba fotek začínají obvykle svatebními šaty na vratech stodoly nabo případně na nějaké haluzi, ženichové s přehazovačkou bez saka v kšandách, masky k popukání do fotokoutku, dřevěná písmenka s anglickými názvy, nařezané kmeny stromů jako tácky, juta s krajkou, nalepovací texty na boty.... Ono je to asi jako s módou, chceme nosit co je právě moderní a tak se vlastně stáváme ovečkou ve stádečku. A asi v tom figuruje i omezená nabídka v ČR orientovaná na ebay, alibabu atd. Když si vzpomenu na statistiku, že se polovina párů po 3-5 letech rozvádí (také mě to potkalo), tak je mi trochu smutno.
Odpovědět
1
4
5
@vineta a na co máte tyč nad postelí? :-D :-D
Odpovědět
@zorro4 😀 Neni to na žádný cviky, dřív to bývalý spolubydlící využíval jako věšák a protože je to pěknej kus mědi, nechali jsme ji tam 😀
Odpovědět
@vineta nudaaa :-D ale je to originální!
Odpovědět
@zorro4 taky na tom drží klobouky 😏
Odpovědět
@vineta Souhlasím naprosto s @pirek takto si představuji to, co z nedostatku lepších termínů nazývám osobitá svatba. A děkuji za konkrétní tipy! :-)
Odpovědět
@zorro4 Vybrala sis z mého příspěvku jednu číslovku a s díky ní jsi mi věnovala odpověď o devíti řádcích. Děkuju. Já necílila jmenovitě na nikoho. Kdo se v tom pozná, se pozná, kdo se v tom nepozná i když to tak třeba je, je mi jedno a kdo v tom hledá nějaký útok na konkrétní osobu či sortu lidí asi neumí přijmout názor druhého. Napsala jsem, že mě tato věc překvapuje, né že mě rozčiluje nebo mi přijde děsná, tudíž jsem nikoho neurážela a nepotřebovala ničí obhajobu ;-)
Odpovědět
@misa0605 když chcete používat výroky někoho jiného, tak je aspoň citujte ;-)
Odpovědět
@misa0605 Nevím, proč reaguješ podrážděně, jsem ti zcela v klidu, normálně, vysvětlila, proč si myslím, že tu lidé ta alba mají tak rozsáhlá. Nijak to neobhajuji, ani se nehádám, jen zmiňuji ten motiv. nebyla v tom ani špetka kritiky k tobě nebo tvému příspěvku. Mám dojem, že tu je řada uživatelek méně zdatných v internetu, že třeba ani netuší o rajčeti atp., a pak sem dávají i fotky z dovolené atd.
Odpovědět
Profilova fotka
Trochu mě překvapilo, že někdo touží po originální svatbě, a zároveň si stěžuje, že se nemá čím inspirovat. Má-li pojetí svatby vycházet z osobností snoubenců, měli by tu inspiraci hledat v sobě, ne...? No a když potřebuji k tomu, jak svatbu pojmout, inspiraci svatbou cizí, tak už se asi o osobitosti mluvit nedá, aspoň tedy podle mě. Já jsem se na Beremese zaregistrovala hlavně kvůli svatebnímu plánovači a pak jsem velmi ocenila recenze na různé dodavatele. Naše svatba byla velmi konzervativní, protože takoví oba prostě jsme :-) A to, jestli svatba vypovídá něco o těch dvou, z alb cizích lidí nepoznám - to zjistím, až když jsem na konkrétní svatbě. A i nevkusná svatba je vlastně osobitou výpovědí - někomu holt nebylo dáno, a když na takové svatbě jste, tak si řeknete - no jo, co jsem mohla čekat, vždyť to jsou celí oni :-D Tak a teď jsem zvědavá, kam mě zařadíte - dotčená, kritizující, obhajující se? :-p
Odpovědět
@lalkaamichal kdyz on to nekdo uvadi jako vyrok Willa Smithe a jinde ne, tak koho mam citovat, prosim?
Odpovědět
@zorro4 Nevím proč si myslíš, že to bylo podrážděné, to jako bych já tvrdila, že jsi reagovala dotčeně. Nicméně tohle je už off topic, tak to nechme, ne? ;-)
Odpovědět
@misa0605 Řekl to Will Rogers, a pak to bylo použito v Klubu rváčů.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mki My jsme třeba měli svatbu originální a tematickou a hlavně takovou, jakou jsme chtěli sami. A nebylo to tím, že jsme chtěli být speciální, ale takoví prostě jsme. Ale ne všichni si chtějí vymýšlet věci podle sebe. Lépe se hledá inspirace podle toho, co už někdo někdy udělal.
Odpovědět
@makovaapanenka Na to je celkem jednoduchá odpověď :) Neznám člověka, co by dokázal vymyslet všechno sám, jen tak ve svojí hlavě (byť věřím, že pár takových se taky najde). Navíc svatby probíhají už dva tisíce let, těžko se dá vymyslet něco úplně jiného. Věci se dají ale různě nakombinovat. Například, když chci vymyslet, jak nazdobit svatební tabuli, tak se podívám na fotky ostatních, řeknu si, aha, existuje několik způsobů, jak se skládají ubrousky a doprostřed se většinou dává běhoun z organzy nebo juty. Pár lidí tam vrazilo gramofonové desky anebo knížky. Hm, tak já z ubrousků udělám origami ve tvaru hvězdy a doprostřed vrazím pás z látky, na které jsou malé hvězdičky, protože mám svatbu na motivy hvězdné oblohy (což je samozřejmě jenom příklad). Ale s inspirací mohu naložit jakkoliv, vybrat si, co se mi líbí, co nelíbí a podobně. No nic, tahle debata už ztratila smysl, tak se loučím. Nenapadlo mě, že to bude natolik ožehavé téma a že vzbudí takové podráždění :-( Ale zase mi to pomohlo ujasnit si některé věci a přivedlo mě k uvědomění, že je dobré hledat inspiraci jinde :-D A vzhledem k tomu, že pinterest všichni znají, tak doporučuji stránky www.rocknrollbride.com :-) Našla jsem jich víc, ale tyhle jsou super! Přeji všem krásnou svatbu podle jejich představ, ať už to bude na statku, v zámku, podle tradic, originálně nebo jakkoliv jinak! :-)
Odpovědět
Ono rozvodovost zalezi na kazde zemi ... napriklad zde ve Spaneslku je rozvodovost 2 procenta ... Jsou to rodice co maji vest deti k ucte k druhemu ...
Odpovědět
Profilova fotka
@astracreek Přesně tak, souhlasím naprosto s Vámi. Možná jsem místo slova "originální" měla použít slovo "osobitý". Jednání a vyjadřování lidí odráží je samotné, a to transformuje i do kreativity svateb. Nečekala jsem tak podrážděné reakce. Přece se někdo nemusí stydět, že není kreativní a osobitý!!! Málo kdo dokázal napsat třeba toto. Jasně, na beremku jsou svatby hodně podobné, ale nám se to líbilo a hosté byli spokojení. Potěšila mě svatba motorkářů, pankáčů, přesně v jejich stylu,ačkoliv to není vůbec můj "šálek kávy" jak se říká. Přeji všem nastávajícím nevěstám klidné, kreativní a úspěšné přípravy podle vašich představ. Ať vás den D je krásný a nezapomentutelný pro vás jako pár a pro svatebčany. Ať vaše manželství je šťastné, plodné (pokud chcete :-) trvá dlouho a žijete spolu v lásce, harmonii a dostatku. HOWGH
Odpovědět
@ceriii @mki Mně se líbí, jak tak hezky všechny, co s vámi nesouhlasily, hodíte do škatulky podrážděné. Podle mě je tahle diskuze vedena velmi klidně a korektně, podrážděných lidí je tu minimum. To, že s vámi v mnohém nesouhlasíme, je snad od diskuze očekávatelné (dokonce mi přijde, že to bylo cílem diskuze, trochu si zatrollit).
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že se napsalo a řeklo snad vše. A to byl účel, aby se vyjádřil kdo chce a myslí si, že má co říci. Nechápu Váš dovětek a jsem zásadně proti škatulkám, neb jsem hermetického smýšlení ;-). Respektuji všechny i podrážděné :-D . Napsala jsem přání všem a bylo to od srdce.
Odpovědět
@mki Já vám nevím, ale už samotný název diskuze škatulky obsahuje..
Odpovědět
@mki A co se úvodního příspěvku týká, ne, nemám pocit, že se originalita vytrácí- mám pocit, že nikdy neexistovala. Svatba je rituál, stejně jako křtiny, pohřeb.. Nikdy nemělo jít o originalitu rituálu, naopak rituál má vykazovat jistou dávku jakési normality, aby byl rituálem. Vy tady hovoříte o módnosti jednotlivých prvků, které jsou z hlediska významnosti toho kroku podružné. Osobitá může být i svatba s candy barem a jutou. Stejně jako bude osobitá ta vaše, přestože je váš plán, aniž byste si to uvědomovala, také poněkud mainstreamový. A to říkám z pozice někoho, jehož svatba byla velmi podobná vašemu plánu, včetně (s největší pravděpodobností) oddávajícího- jen tedy nejsem na numerologii a romantický styl. Ať se vám vše vydaří dle plánu a hlavně přeji šťastné manželství.
Odpovědět
Profilova fotka
@vineta Ano svatba je rituál, o tom žádná. Psala jsem o fotkách a dekoracích. Ano, nejsou významné. O podružném se nemůžeme vyjadřovat? A nesmí se tedy napsat, že jsou zde na beremku hodně výrazově podobné svatby, když se zveřejńují až intimní rodinné fotky? Kdybych zveřeńila reportážní fotky ze svatby, čekala bych možnost, že se k nim někdo bude vyjadřovat a možná se to i někomu nebude líbit. Nejsem na romantický styl (jen mám ráda přirozené a přírodní věci) a mainstrem mě nebere, několik let nesleduji televizi, nemám smartphone a Internet používám účelově a na vydělávání peněz. Co se vám zdá na mém plánu mainstreemové by mě zajímalo ;-) , prosím informujte mě, nejsem příliš znalá co právě frčí :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@vineta A moc děkuji za přání, zapomněla jsem :-)
Odpovědět
@mki Nějak asi přestávám tušit, o čem měla být řeč... Pokud se to celé týkalo tedy pouze dekorací (zde mne pak zaráží vámi použité spojení "svatební počínání"), stačí říct "mně se to nelíbí" a hotovo. Nelíbí-nemáte. Taky jsem neměla. Kdybych měla, pravděpodobně by to bylo proto, že by se mi to líbilo. Mainstreamový je styl vaši svatby právě mezi tou alternativou. Malá svatba, pravděpodobně v parku, s duchovním místo matrikářky, bez zbytečných serepetiček, s hostinou v blízké hospodě bez řešení výzdoby. To je pouze alternativa ke stodole, kterou v Praze volí spousta párů, které na pozornost neužije.
Odpovědět
Profilova fotka
:-) Nevim o cem MELA byt rec, zadala jsem nejake tema a diskutovalo se.Myslim.ze vetsina lidi pochopila,ze se mi popisovane veci nelibily.Nevim co je na dvou slovech tak vadneho .Hura.tak budeme mainstreamova svatba :-D ,konecne budu taky nekdy IN.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Když se doma začalo povídat o představě svatebního dne zjistili jsme, že oba máme úplně jiné představy. Já už si před pár lety vysnila obřad pod třešní, s krajkovými prvky a krásně vyzdobeným salonkem v bílo červené kombinaci. Snoubenec jako šermíř chtěl svatbu se středověkým obřadem, kam si pozveme matrikářku a ta svatbu zaštítí oficiální cestou. Přestavoval si eskortu rytířů v plátové zbroji až k oltáři a jako oddávajícího pána, který ztvárňuje už několik let postavu kněze. :-D . Takže nastal problém...Já chtěla bílé šaty, přítel abych na sobě měla šaty šlechtičen 14. století ( jsem na tohle oblečení zvyklá, protože od dubna do záři jsem v kostýmu každý druhý víkend ). Nakonec jsme udělali kompromis. Oba máme tu svoji varintu. Jeden den moje "vysněná" svatba s rodinou ( s prvky dřeva a juty :-D ne moc originální, ale snoubenci se to líbilo víc než moje červená ). A pak se přesouváme na hrad, kam přijedou všichni kamarádi a známí a vezmeme to ve středověkém stylu.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme s pritelem asi jedini co to tak neprozivaji? Pritel mi rekl, at si svatbu udelam podle svych predstav. Tak sem si vybrala nejhezci zamek v okoli. A hostina bude v penzionu, kde udelaji i dekoraci stolu. Tak sem si jen vybrala svetlezelenou barvu a hotovo. Vic tam nepotrebuju, stejne to nikoho nebude zajimat. A nejake napisy ze dreva Love atd, za me zbytecne vyhozeny penize.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja jsem se tady registrovala, abych nasla trosku inspirace, pritel mi rekl, at si to udelam jak chci, on prijde a rekne ano, takze mam volnou ruku ve vsem, jen jidlo resi on :-D Urcite jsem tu nasla spoustu inspirace, ale stejne budu mit asi originalni svatbu, jelikoz jsem tu zadnou takovou nepotkala. Mozna nebude vkusna, spis se obavam toho, ze bude preplacana, ale jsem toho nazoru, ze to bude stejne hostum uplne jedno :-D Hlavne, aby to manzelstvi vyslo at uz bude svatba jakakoliv :-N
Odpovědět
1
4
5
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?