Snubní prsteny na zakázku, máte tip na zlatníka? Praha

Profilova fotka
Ahoj, přemýšlím že bych nechala udělat v nějakém zlatnictví prsteny na zakázku, slyšela jsem že je možné prinést své zlato na protiúčet mi udělají prsteny. mám doma nějaké šperky ze žlutého zlata, které jsem dostala a nenosím je, protože obecně žluté zlato nenosím. Chtěla bych prsteny z bílého zlata, uvažuju i o oceli nebo titanu, jen nevím, pro který materiál se rozhodnout. Líbí se mi prstýnky s kamínkama, ale četla jsem v diskusi, že nemá prý smysl si dělat prstýnek se zirkonama, že časem zajdou, ale zas na prsten s brilianty fakt peníze nemáme a ani nechci tak zbytečně drahý prsten, mám doma prstýnek od mamky s českými granáty, tak jsem přemýšlela jestli je nevyužít, ale ještě jsem neviděla snubáky s českými granáty, co myslíte, je to blbost, hodí se to...? Zajímalo by mě tedy, zda se vyplatí nechat si udělat prstýnky na protiúčet, zda máte nějaký typ v Praze na dobrého zlatníka (Praha 4 a okolí), a zda se hodí ty český granáty. Díky za vaše názory. Lucka
Odpovědět
Profilova fotka
@pokyska o ceskych granatech uz tu diskuze byla, je tam i par fotek http://www.beremese.cz/forum/svatebni... :-) Osobne bych neresila, jestli se to (ne)hodi, dulezite by bylo, ze se mi to libi a podle toho bych se rozhodla :-) cesky granaty jsou krasny, tak kdyz to pujde, proc je nevyuzit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Malý briliant ale stojí cca 250,- to mi nepřijde extra drahé. Měla jsem svoje zlato a za prstýnky s 5ti brilianty jsme dali 5 tisíc.
Odpovědět
@nike007 těch pět tisíc jste dali za oba prsteny, nebo jen za tvůj?
Odpovědět
Profilova fotka
Za oba:-) Ale jsou tenčí, můj má 3 mm (nosím ho se zásnubním, tak aby tam toho nebylo zase moc a manžel ho má tuším 4 mm, navíc oba máme drobné ruce (vel. 50 a 60) takže váha byla 7 g, stejně jako zlato, které jsme si přinesli.
Odpovědět
Určitě bych volila bile zlato. Už jen z praktického hlediska. Málokdo si totiž uvědomuje, že ocel je velmi tvrdý kov a že pokud vám v létě natečou ruce, můžete se stát, že prsten bude natolik tísnit, že lékaři vám ho budou muset přeštípnout. Už jsem to zažila u kamarádky (nebyl to snubní který štípali, nicméně jsem jí litovala - je to prý vcelku bolestivá záležitost). Záleží zda prsten chcete nosti každý den a nesundavat ho. Pokud ano, doporučila bych spíš hladký, silnější prsten, který něco vydrží - přeci jen budete ho nosit dlouhá léta :-). Kamínky (ať už jsou to zirkony, birilianty nebo granáty mám mohou vypadnout a jejich náhrada nemusí být vždy finančně přívětivá).
Odpovědět
My jsme si nechali udělat kombinaci bílé zlato, žluté zlato. Já nosím stříbro a můj drahý má zlatý řetízek, tak abychom byli spokojení oba. Snubní prstýnek mám bez kamínku - můj názor je, že zásnubní prstýnek s kamínkem stačí ;-) a pak to společně na jednou prstu vypadá pěkně. I když není zásnubák, tak je asi lepší snubák bez kamínku, protože pak by mohl vypadat právě jako zásnubní prstýnek. Taky jsem slyšela, od zlatníka, že prstýnky z oceli a titanu nejdou v budoucnu zvětšit, příp. zmenšit, takže asi nedoporučuji. Prstýnky jsme si objednali z netu - snubniprsteny.cz a jsme nadmíru spokojeni, skvělá komunikace, rychlé vyřízení a prstýnky krásné i s rytinou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, co se týče výběru materiálu na snubní prsteny, mohu Vás ujistit, že všechny materiály, o kterých uvažujete - bílé zlato, ušlechtilá ocel i titan - jsou respektovanými kovy pro výrobu snubních prstenů. Prsteny z bílého zlata mají vysokou hodnotu, která se často časem zvyšuje. Pokud utrpí nějaké oděrky, je snadné prsteny vyleštit či zbrousit a vrátit jim původní vzhled. Osazení diamanty (do snubních prstenů se používají malé brilianty) opravdu není extra drahé, ale použít je samozřejmě možné i jiný druh kamenů, záleží na Vašem přání. Co se týče ocelových a titanových prstenů, mají velkou odolnost a jsou samozřejmě cenově mnohem dostupnější. Ocelové snubní prsteny patří v současnosti k nejprodávanějším vůbec. Nebezpečí úrazu vlivem nošení prstenu lze zminimalizovat, pokud budete prsten snímat při fyzické práci a sportu (což platí ostatní pro úplně všechny šperky - hrozí nejen úraz, ale i jejich poškození). A samozřejmě doporučuji prsteny nenosit v případě zdravotních problémů spojených s otékáním končetin. Toto doporučení platí pro prsteny ze všech materiálů. Prsteny z oceli i titanu lze kdykoli o kousek zvětšit, otázka je, zda se nevyplatí spíše koupit nové, třeba k výročí svatby. Jejich cena je tak nízká, že si to určitě budete moci dovolit. Příjemný výběr přeji! :-) Eva Fričová
Odpovědět
@chanelle1 naprosto souhlasím budeme mit jednoduché kroužky pevnější :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Jak už jsem psala u jiného tématu, my jsme si nechávali vyrobit prstýnky na zakázku u Lukáše Rýdla a byli jsme moc spokojeni. Sice jsme si je nechávali dělat v jeho kamenné prodejně v Brně, nicméně má i svou kamennou prodejnu v Praze, stačí se mrknout. Co se týče výroby těch prstýnků, tak to probíhalo skvěle, vyšli nám neskutečně vstříc, celý návrh s námi konzultovali a zpracovali jej v tom jejich programu, takže jsme měli možnost vidět, jak prstýnky budou zhruba vypadat.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?