Myslím, že záleží na tvé představě, my jsme chtěli z bílého a žlutého zlata, jednoduché bez kamínku. Dohromady nás stáli 10000. Což je dost nízká cena - jsou 5 mm široké, takže žádná hubená tintítka:) Nechávali jsme si je dělat u zlatnice soukromnice a jsme nadmíru spokojeni, stejné prstýnky jsme viděli v obchodě a 2000tisíce dražší. No a kamarádka chtějí z chirurgické oceli a tam se vejdeš do pár tisíc.
my máme ze žlutého zlata, obyčejné kroužky, já tři brilianty navrch a dávali jsme za ně 12500 Kč. Chtěli jsme se vejít do desíti a nakonec jsme si přidali, a to byly ještě s 30% slevou... ale máme z nich radost.
Bílé zlato, šířka 4 mm, cena včetně rytí 7000,- Muž ho nebude vůbec nosit, kvůli práci nemůže, a já budu nosit raději zásnubní s briliantem, už jsem si na něj zvykla, takže jsem nechtěli nic drahého.
Máme kombinaci bílého a červeného zlata + já 3 brilianty a stály necelých 14 000 Kč. Záleží na vás jak moc vás tlačí / netlačí rozpočet. Krásné prstýnky se dají pořídit i z chirurgické ocele. My žádnou cenovou představu neměli, ale manželovi se tyhle moc líbily, tak jsme je vzali.
TAk my jsme si objednali z větší části ocelové, okraje mají ze žlutého zlata a na tom mým je malinký diamant. Jsou nádherný, jsem maximálně spokojená :) Stály 10 000kč.
My jsme do prstýnků příliš investovat nechtěli. Já na drahé kovy moc nejsem a přítel ani neví jistě, jestli bude prstýnek nosit... Vybírali jsme z prstýnků z wolframu, titanu, chirurgické oceli... Vyhrála to ocel, cena za oba včetně rytiny a jednoho zirkonu na mém prstýnků 2 250 Kč. Už je máme doma. Já bych ani rozdíl od bílého zlata nepoznala, moc se mi líbí.
Tak my jsme na nich docela ušetřili. Já mám z bílého zlata se 3malými brilianty za akční cenu něco pod 6000 a přítel prsten nosit nechce a fakt asi nebude, tak jsem mu objednala jen na obřad stříbrný rhodiovaný jednoduchý za 1000(v obou bude rytina - už v ceně). Oba mám v albu. Kdyby si ho chtěl jednou za rok vzít třeba na ples, tak ho bude mít v záloze, ale škoda mu kupovat zlato, aby leželo v šuplíku. A má velikost jen 59, tak ho třeba ještě budu nosit já na nějakém tlustším prstu:-D Na prsteníku mám 54.
a za sebe - nesetrit, anebo lepe receno - neslevovat ze sve predstavy, hlavne at se ti libi a jsi s nima na 100% spokojena - je to neco budes mit cely zivot
já sem chtěla levnější - tak do 12tis, ale přítel mě přemluvil, že to je na celý život, takže mám v prstenu 7 briliantů zasazených v bílém zlatě a stály 24tis
ahoj, my sme chceli prsienky z bieleho zlata, mne sa hrooooooozne páčia. Ale v rámci šetrenia, sme si vybrali prstienky z chirurgickej ocele za cca 2tisicky. Keď budem mať viac peniažkov, tak by som si nám chcela dodatočne kúpiť prstienky z bieleho zlata....juuuu moje vysnene ;)
Dohodli jsme se, že peníze za drahé prstýnky investujeme jinak, navíc klasické snubáky se nám zdály moc široké, takže jsme to chtěli ještě promyslet a jednou jsme natrefili na rhodiované stříbro - docela úzké kroužky s rytým zdobným proužkem uprostřed - máme oba stejný (až na velikost), od bílého zlata k nerozeznání a vyšly na 1000 Kč.
Snubní prsteny jsou symbolem vztahu, proto při výběru snubních prstenů doporučuji vnímat i symboliku jednotlivých materiálů. Zlatem či bílým zlatem vyjádříte vysokou hodnotu vztahu, která navíc s časem stoupá. Titan a wolfram jsou velmi odolné kovy, u kterých je nákladnější jejich opracování než cena kovu. Ušlechtilá ocel je také velmi pevná, vydrží toho hodně.. a je samozřejmě nejlacinější ze všech materiálů. Stříbro je hodně měkké, rhodiováním se sice zabrání jeho oxidaci a zvýší se mechanická odolnost, ale pod tenkou slupkou stejně zůstane snadno poškoditelný kov. Vnímáte podobnou symboliku materiálů snubních prstenů také? ;-)
Doplatek 12.900.- Kč, přičemž jsme dali vešekré zlato a něco málo navíc na zápočet (nechtěla jsem vrátit půlku težké náušnice, že bych to jako zlomek stejně někde ztratila. Celková cena kolem 30.000,- Kč. Na míru, bílé zlato, anglický tvar a na mém 5 briliantů v lepší kvalitě.
@neo_nka: Díky za pochvalu :-) S kamínky je to podobné: je pravda, že diamant od zirkonu rozeznáte jen v okamžiku, kdy máte vedle sebe dva prstýnky - a každý s jiným kamenem. Ale pak ten rozdíl poznáte na první pohled :-) Malé diamanty, které se do snubních prstenů používají nejčastěji, navíc nejsou ani moc drahé.. rozdíl od zirkonů je v řádu stokorun, samozřejmě podle velikosti a čistoty. A je to nejtvrdší a nejodolnější přírodní kámen.. Pamatujete? Mastek, sůl kamenná.. topaz, korund, diamant :-)
cca 8tisíc, kobinace bílé + žluté zlato s výryvkou, úpravy, tvar, barvu atd. jsme si domlouvali se zlatníkem sami. :-) mohu doporučit :-)
Takže šetřit, ale na správných místech... nejde o značku, ale o dílo :-)