Adekvátní cena za dort?

Profilova fotka
Dobrý den, psala jsem poptávku do jedné rodinné cukrárny, kde jsem si chtěla objednávat svatební dort, ale nejdřív jsem na zkoušku chtěla dort menší. Chtěla jsem po paní dort pro 8 lidí (8 kousků), obyčejný piškot, smetanovo-mascarpone krém, maliny a součástí mělo být i zdobení z potahové hmoty, paní si za dort řekla 3100 kč, tj. za jeden kousek 390 kč, myslíte si, že je to adekvátní cena..? Kdybych chtěla dort pro 80 lidí, vyšel by mě na tom místě teda asi na 31 tisíc, což mi přijde přemrštěné, viděla jsem nabídky větších firem, kde se dorty pro tolik lidí pohybovaly kolem 15-20 tisíc... Nevím, co si o tom mám teď myslet :D Třeba jsem jen mimo realitu a je to normální cena...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Tvorbě cen moc nerozumím, ale nás stál 3 450,- dort pro 25 lidí... A to jsme ani neměli nejlevněšího možného dodavatele. Říct mi někdo, že chce přes 3 tis. za dort pro 8 lidí, tak si ho objednám jinde. Určitě je ale pravda, že se potkáte s různými cenami.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od pavladr:

Tvorbě cen moc nerozumím, ale nás stál 3 450,- do…
@pavladr Pak jsou ale ještě dorty k nezaplacení, jako je tento od dcery k narozeninám https://www.instagram.com/p/CwXz_rusNDB/ Zbodli jsme jej ve čtyřech a dělala to komplet skoro celý den. Dráčka Bezzubku mám dodnes v ledničce, kde se dělí o poličku s několika hrabáky a pytlem zlata :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, nesmíte říkat že je to "svatební" dort. Zadejte si poptávku na ten samý, ale na oslavu narozenin (8 lidí=8 kousků) a hned je cena o 50% dole. Hezký sluneční den Jirka
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od jirkaitl:

Zdravím, nesmíte říkat že je to "svatební" dort. …
@jirkaitl já neřekla svatební, řekla jsem že chci dort pro 8 lidí v tomto typu dekoru :D o svatbě nepadlo ani slovo. Díky všem za odpovědi, paní cukrářku jsem s díky odmítla a budu shánět jinde.
Odpovědět
Profilova fotka
My brali dort pro 20 lidí za 3100 Kč, takže to fakt není adekvátní cena :)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od eoca:

Dobrý den, psala jsem poptávku do jedné rodinné …
@eoca Je to dost, ale taky záleží jaké zdobení jste si objednala.
Odpovědět
Profilova fotka
Musíte to brát tak, že pro tu cukrářlu už není takový rozdíl, jestli těch porcí bude 8 nebo 30. Jasně, použije víc surovin a větší formu, ale to gró je tam ta práce. Jakýkoliv menší (cca těch 8 porcí) narozeninový dort od cukrářky tady u nás na jižní Moravě vyjde na cca 3 tisíce. Svatební pro 35 lidí nám nacenili ve stejné cukrárně na 5-6. Samozřejmě záleží i na surovinách. A hlavně nechápu, proč nenapíšete přímo cukrářce, jaká by byla cena za dort pro xy lidí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?