Uvažujete o svatební cestě do Turecka? Byly jste tam?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, uvažuje někdo z vás o svatební cestě do Turecka? Nebo jste už tam byly? A kterou oblast doporučujete? Moc díky!
Odpovědět
1
9
10
Ahoj holky, jaké bývá počasí v Turecku na začátku října? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Máme zálusk tam jet až takhle dýl... ;-)
Odpovědět
lucyliu, tak to bych už moc nedoporučovala, prej tam už je hodně oblačnosti, i když teplo kolem 25stupňů, ale sluníčko moc ne, a dost deště sem tam. Já bych řekla, že do konce září ještě je tam dobře! Protože my jsme tam byli v sezoně a to byl fakt hic, kolem 36stupnů ve stínu!
Odpovědět
Ale moře je teplučkééé, vyhřátéé ;-)
Odpovědět
Aha, takže v říjnu už prší? :-( to je špatné... to budu muset vymyslet něco jiného... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Mne nas pruvodce, Turek, rikal, ze nejlepsi doba na dovolenou v Turecku je konec zari a zacatek rijna ;-) Mene lidi, zadna vedra a prijemne teple more...
Odpovědět
Profilova fotka
půlka září až začátek října je moc hezké období, ještě je teplo, ale už není na chcipnutí :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My bysme rádi příští rok v druhé půlce září, tak snad to bude ok.
Odpovědět
Hm, ale na začátku října už tam je spíš oblačno a děštivěji,ju? :-|
Odpovědět
Slyšela jsem, že říjen je teplý, ale deštivější.
Odpovědět
Profilova fotka
když se rozprší, tak to stojí za to, ale jestli mne pamět neklame, loni pršelo až koncem října a začátkem listopadu
Odpovědět
Tak my už hlásíme návrat z Alanye a můžu jen doporučit. Bylo to krátké, ale dojmů plno. Zamilovala jsem si tu mentalitu, když jsou tam ve své zemi, tak je můžu :-) byla zábava s nimi obchodovat, nebyli vlezlí (su na to citlivější...) spíš přátelští. Doporučuju hamam - tureckou lázeň a výlet po okolí na lodi - obojí stálo za to. Pláž udržovaná, servis v hotelu bezchybný, i turistů tak normálně, nikterak masová záležitost.
Odpovědět
Ahoj, my jsme byly na svatební cestě v Turecku v Kemeru. Od 26.05., krásně teploučko, úžasně čisté moře. Jinak celé Turecko obzvláště Kemer mají zabrané Rusy,takže se jim většina Turků podřizuje. Anglicky a německy jsme se moc nedomluvili a to jsme objížděli celé jižní pobřeží. Měli jsme půjčenýho džípa na celých 8 dní. My jsme měli problém s angličtinou i u nás v hotelu, pokud tam nebyl hlavní recepční, tak ani nemohly najít číslo pokoje. Jinak naše doporučení - vyměňte si Turecký liry už rovnou v Čr. Strašně špatně se platní v eurech, v obchodech vám vždy dají nějaký kurz, který vůbec není výhodný a o placení za parkoviště, nebo památky ani nemluvě. Největší zážitek jsme měli když jsme natankovali plnou nádrž a chtěli zaplatit v eurech. Prostě neberou, takže si tu nádrž vycucaly hadičkou, opravdu sranda. Jinak Turecko je úžasný hrozně milý lidé, nevnucují se.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahojte... ja teda na Turecko nedam dopustit, tento rok som tam opat bola na dovolenke - uz 4x a urcite planujem este zopar navratov :-) moja srdcovka je Alanya - chodievame v juni - hned prve 2 tyzdne a raz som bola posledne 2 septembrove tyzdne. Pocasie bolo ukazkove, neboli este neznesitelne horucavy - tie zacinali akurat ked sme odchadzali 18.juna... no a v septembri bolo tiez horuce, voda teplucka, parada... Co sa tyka platby eurami, absolutne sme nemali problem zaplatit, ako sme chceli, ci eura ci liry, dokonca aj drobne eura brali... a zamenit eura za liry sa dali snad v milion zmenarnach po celom meste dohovorili sme sa uplne vsade bez problemov anglicky alebo nemecky urcite odporucam, je to nadherna krajina 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, také s přítelem uvažujeme, že by jsem jeli na svatební cestu do Turecka......láká nás Alanye a okolí......můžu se zeptat holek, které tam už byli....je v okolí hodně památek? Ani já ani přítel nejsme na to válet se celý den na pláží, máme rádi chození po památkách nebo poznávání tamějšího okolí. Tak jestli máte nějaké tipy, co vše se dá v Alanyi shlédnout....jak přírodní úkazy, tak historické památky. Děkuji 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, hned po svatbe 14/9 odlétáme po prvé do Turecka, oblast Kumkoy kousek od města Side. Myslím že letiště je v Antalyi... nemáte někdo s timto letoviskem skušenosti? Bude tam ještě hezké počasí? Co dýlka letu? Já se bojim bojim už teď! :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, letěli jsme s manželem pár dní po svatbě do Turecka, Do Antalye se letí cca 2-3 hodinky. Cesta utíká v pohodě. Byli jsme cca 80 km od města Side a asi 10 od Manavgatu. Ubytování jsme měli v 5 hvězdičkovém hotelu. Vzhledem k luxusu tam bylo dost vyžití v hotelu a tak když jsme chtěli jet do města jen si "stopnete" autobus a jedete :-) Počasí bylo na říjen pěkné, slunečno - 24 °C ... moře teploučké. Mohu jen doporučit. 8-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
ahoj, byli jste někdo v Side? Zajímaly by mě nějaké zajímavé a pěkné výlety:-) děkuju
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
V Turecku je krásně, především lokalita kolem měst Alanya a Antalya, pěkné pláže a moře, výtečná kuchyně a moderně vybavené hotely. Jako poznávačku bych doporučila Pammukkale a naprosto se mi líbilo v Istanbulu. Pište, ráda Vám zašlu nabídku zájezdů.
Odpovědět
1
9
10
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?