Nový pas, pak svatba a svatební cesta mimo EU

Ahoj, mám takový problém. S přítelem jsme pozvaní k příbuzným v létě do USA, a na červenec plánujeme svatbu, tak jsme to chtěli vzít i jako svatební cestu. Svůj starý pas mám propadlý a nový jsem si chtěla vyřídit už teď, abych pak nestála frontu na úřadě.. Jenže pak mi cvaklo, že když si teď vyřídím pas na své jméno za svobodna, a v červenci se vdám, tak jak pojedu v srpnu do USA s manželovým příjmením? Časová mezera asi nebude celý měsíc abych si to nechala udělat až pak.. Jak byste to udělali vy? =-)
Odpovědět
no ja to taky řeším je to naprd :-D ja ho mam taky propadlej .... jednine rychlopas ale to je za 1500 a tomu normalnimu se stejne nevyhnes takze v zaveru zaplatis 2 000 ani nemrknes :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@brusinka91 tak si zarid letenky aspol. na stare prijmeni, s tim muzes cestovat jeste 3 mesice po zmene prijmeni Takze pohoda. No problem:)
Odpovědět
Dej si akorát pozor, ať máš všechno ostatní taky na staré příjmení, jak píše im4fun, na to můžeš ještě 3 měsíce cestovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Nejlepší bude si nyní udělat nový pas na staré jméno a i letenky zařídit na staré jméno, 3 měsíce po svatbě platí ještě pas se starým jménem. Rychlopas má platnost 1/2 roku a do USA musí být platnost pasu min. 6 měsíců po návratu, takže to není řešení.
Odpovědět
@brusinka91 starý pas platí 3měsíce po svatbě,taky jsme po svatbě letěli do USA a vše jsem si zařídila na příjmení za svobodna..
Odpovědět
Profilova fotka
souhlasím s Maggiea. Je tedy jediná možnost s postupem: - pas na staré jméno normální - nyní - cestovat na staré jméno (letenky musí být vystaveny na jméno za svobodna) - v klidu nový pas na nové jméno :-)
Odpovědět
Ahoj, taky premyslime o svatebni ceste do USA jen mne napadlo, ze pokud pri ceste do USA musi byt pas platny alespon 6 mesicu a po svatbe plati vlastne jen 3 mesice...tak neni v tom nekde nejaky zadrhel??
Odpovědět
@kapacita neni protoze ten pas muze byt platny jeste roky a tak se urednikovi take jevi. Ovsem kdyz na matrice do ministerskyho systemu zadaji vasi svatbu tak ten system pak automaticky po tech trech mesicich vymzae vas pas z platne databaze a tim ho zneplatni (ps tak jako to udelali USA Snowdenovi). Takze do problemu by ses dostala jen pokud bys odjela pozde nebo cestu protahla protoze pak by se ti mohlo stat ze budes chtit odletet ale system ouradum uz zacne hlasit ze ten pas je neplatny (jelikoz uz byl vymazan)... to si hadam ale kazdy ohlida aby podobna vec ho zrovna v usa nepotkala..
Odpovědět
Profilova fotka
@kapacita JIm se pri ceste do USA jedna ciste o datum v pase. Nikdo nebude zkoumat, ze ses vdala.. Do tech 3 mesicu se musis jen vratit do CR. Pas na nove jmeno si muzes vyridit pak. Jinak USA doporucuju, stravili jsme letos mesic na zapadnim pobrezi, projeli vsechny velke mesta a narodni parky a byla to nadhera.. Vlastne jsme se zasnoubili v bazene u Mandalay Bay v Las Vegas :-)
Odpovědět
@broookes ok, takze oni to daji nekde to systemu v CR az po tech trech mesicich...tak to potom jo!Ja myslela, jestli to nekde neni vlastne hned po svatbe, at pri kontrole nevybehne info, ze vlastne plati uz jen 3 mesice...Ale stejne asi pojedeme az co budu mit novy pas. Hlavne kvuli dovolene, penezum a tak:) @craki My mame zatim v planu San Francisco a nejaky ten vylet do Yosemity Park nebo Sequoia park, pak prelet na havaj a nakonec zakotvit na par dni v NY a pak trada zpatky. Uz se na to tesim skoro vic nez na samotnou svatbu:)
Odpovědět
@kapacita V systemu to je ale ten vymaz z databaze prijde az po tech trech mesicich... jak rychle se to tam dostane to dost zalezi na linosti toho ktereho urednika to tam vlozit bych rekl :-) proste pokud se do te doby vratis tak je to uplne jedno a rozhoduje platnost pasu ktera je napsana na nem a az po trech mesicich se pas vymaze a bude hlasit neplatnost :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?