Kam na svatební cestu v květnu - červnu?

Profilova fotka
Ahojte, vdávat se budu příští rok na konci dubna a pomaloučku řešíme dilema s přítelem - kam na svatební cestu. Máte nějaké tipy? Do egyptských zemí se nám moc nechce, poněvadž druhá sezóna co jsme tam chtěli jet, není doporučována ministerstvem zahraničí. Chtěla bych si tam nechat menší časovou rezervu na zařízení pasu, takže počítám s termínem květen až červen 2013.
Odpovědět
Profilova fotka
@gebymaruska Já bych určitě doporučila Itálii nebo Francii. My letos byli v Itálii právě na konci května a musím říct, že to byla úplně ideální doba. Tepla bylo dost a zároveň ještě nebyla ta hlavní sezóna a tak jsme si mohli všechny památky a zajímavá místa v klidu projít, aniž bychom se tam tlačili s davem turistů :-) Ale jestli Vás láká Egypt, tak tam klidně jeďte... myslím, že pokud nebudete nějaké to nebezpečí vyloženě vyhledávat, tak Vám nic nehrozí. Ono to to ministerstvo taky často dost zveličuje. Moje známá jela do Egypta dva dny poté, co to ministerstvo výrazně nedoporučovalo a nemohla si to vynachválit... ale na druhou stranu bůh ví jak to tam bude vypadat na jaře ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
Také by mě zajímalo, jestli má někdo typ kam na konci května. Egypt, Tunisko a podobné státy nechceme. Víte o něčem, co se dá sehnat do cca 25 tis. na osobu?
Odpovědět
@gebymaruska v červnu jsou třeba moc pěkný západní NP v USA, ale záleží co člověk hledá, jestli přírodu nebo města, jestli cestovaní nebo válení u moře :-) @janneys do 25 tis. je určitě krásná Itálie :-) a na nějaký last od německé cestovky se dá sehnat ledasco
Odpovědět
Profilova fotka
@wxkatuska Právě v Itálii jsem byla 4x a nenadchla mě, chceme něco exotičtějšího :-( Chtěli jsme Formenteru, ale tam bude bohužel na konci května ještě chladno a studená voda. Další variantou bylo Thajsko, ale tam v tomto období asi nebude počasí také zrovna ideální. Líbil by se nám třeba Mauricius, ale tam už jsme cenově dost za hranicí :-(
Odpovědět
@janneys Thajsko vhodné určitě není v tuto dobu :-| 25 tis. pro dva je bohužel dost málo. A na mnoho pěkných exotických destinací, je tato doba dost mimo.
Odpovědět
Profilova fotka
@wxkatuska 25 tis na osobu, tj. 50 tis pro oba. Není to moc, ale snad se něco najde :-(
Odpovědět
@janneys jeee, tak to je hned veselejší. Což takový Kypr, nebo Turecko. Možná nějaký exotický last od němců. V květnu se dají sehnat relativně levné letenky, když se člověk snaží. Problém je spíš s exotikou v tom květnu.
Odpovědět
Profilova fotka
@wxkatuska no právě...a hlavně málo co se nám líbí. Chtěli bychom někam, kde jsou bílé pláže. Ale sehnat něco takového cenově dostupného...to je trochu problém.
Odpovědět
Profilova fotka
@janneys my pojedeme v červnu, ale necháme to na last minute. Sice je favorit Řecko, ale nezavrhuje kromě Egypta nic. Egypt je úžasný, ale ne za tohoto času, kdy je tam každou chvíli nějaký problém. Pokud vám nevadí počkat, tak to nechte taky na last a rozhodněte se podle nabídky a aktuálního počasí. Hodně štěstí při hledání :-)
Odpovědět
@janneys teď mě napadlo, že v květnu je hezky na Bali, tuším, že je tam období sucha, krásné pláže i příroda, ale s vaším rozpočtem bych to nechala asi na last ;-) nebo už teď koukat po letenkách v tomto období je mnoho akcí a jet někam na blint.
Odpovědět
Profilova fotka
@hany22 to necháváme, půjdeme koupit teprve v pondělí po svatbě s odletem ÚT nebo ST. Ale ať víme, po jakých destinacích se potom pídit :-) @wxkatuska S Bali bychom se asi ani na last nevešli do 50 tis za oba, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@gebymaruska Pas resit nemusis. Tri mesice po svatbe Ti plati ten stary pas.
Odpovědět
Článek se načítá
@janneys těžko říct, někdy mají němci zrovna nějakou opravdu výhodnou akci, ale nedá se to předem odhadnout :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@marketajuppova právě ten můj pas je už několik let neplatný. =( Jak se člověk dostane po Evropě na občanku, nějak jsem na pas zapomněla =).
Odpovědět
Profilova fotka
@gebymaruska Tak to potom jo :-)
Odpovědět
@gebymaruska My jeli začátkem května na Krétu - můžeme popsat i místo a bylo to ideální - skoro žádní turisti, hezké počasí, teplo a příjemní lidé... http://svoji.zde.cz
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?