Irsko - svatební cesta na začátku července, byli jste?

Profilova fotka
Ahoj, svatbu máme naplánovanou na konec června příštího roku a tak přemýšlíme o nějaké té svatební dovolené. Letos jsme chtěli jet do Irska, ale nevyšlo nám to. Tak jsme přemýšleli, že bychom jeli na svatební cestu tam. Máte někdo zkušenosti? Byl jste tam někdo?
Odpovědět
Profilova fotka
Ja ziju v Irsku, tak se klidne ptej :-) osobne bych sem na svatebni cestu nejela, ale to asi proto, ze tu bydlim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@marcelahall no já bych ráda někde "zakotvila" a odtud se vydávala na výlety, ale tak nevím, jak moc je to reálný, jednoduchý a tak :-D Jelikož se chci do Irska podívat, tak je to pak asi na delší dobu jedno z mála možností, kdy se tam podívat (pak nějaký to bydlení a třeba i špunt... :-D) Jo a já taky nějak netoužím po tý hýčkací svatební cestě... spíš jen další dovolená :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n ted mam trosicku upito :-) ale zitra ti urcite odpovim uzitecnejsi informace ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
já totiž zatím narazila jen na nějaký honeymoon, co jsou ale na míru amíkům asi... a hlavně za 35 tis. českých na osobu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@marcelahall a kde žiješ?já Irsko miluju, byla jsem tam už 2x a svého času jsem se tam chtěla odstěhovat takže, @chris_n, klidně se zeptej,jestli chceš něco vědět a jestli ti budu co platná my chceme do Irska asi na první výročí, to se uvidí,ještě je čas
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta Dublin. A zitra se fakt vyjadrim lip. Ted mam v sobe uz treti sklenici vina a nechci placat pate pres devate 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@marcelahall tak jsem zvědavá na tvé vyjádření ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n jj, uz jsem vzhuru. Zapnu kompjutr a jdu na to...na tabletu se mi blbe pise.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak uz jsem to konecne zapla a cekam ve fronte na operatora seznamu.cz, tak mam spoustu casu ti ted napsat :-D jsem 15. ve fronte, takze min. pul hodiny, super v poho. Co se navstevy Irska tyce, rozhodne nekupuj zadnej balicek za 35 tisic. Nejlepsi je vyrazit na vlastni pest, koupit letenky (Ryanair z Bratislavy nebo Aer Lingus z Prahy), ty vyjdou tak na 100 EUR na osobu tam i zpet, plus minus, podle toho, kdy je koupis atd. ale to asi vis. Pak bych doporucovala pujcit auto (pokud se nebojite ridit vlevo – ja osobne neridim, ale spousta ridicu rika, ze to zas takovej rozdil neni a ze si zvyknes hned jak sednes za volant). Samotnej Dublin je navsteva tak na 2, max. 3 dny – moc toho tady k videni neni, coz jeste umocnuje to nase super pocasi (s destem pocitejte denne, na leto se tady nehraje). Takze tady obejdes par pamatek nebo si zaplatis hop on-hop off bus, kterej te po meste proveze, pak na Guinness nebo Jamesona do hospody a jste poklizeny. A pak bych vyrazila na zapad – Cliffs of Moher, Galway, malym letadlem na Arran Islands. Zapad je takovy to “klasicky Irsko”, krasna krajina, sama zelen, v nekterych oblastech je prvni jazyk Irstina... Pak mozna nahoru do Belfastu, Giants Causeway, dolu do Kerry, hezke plaze, utesy atd. Jen teda pocitej s tim, ze v Irsku nebudes mit takovou tu normalni libankovou dovolenou, ale spis turistickou. Coz asi vis sama :-) Jo a pokud neridite nebo si auto pujcovat nechcete, tak se tu da cestovat autobusama, www.buseireann.ie, vlakem www.irishrail.ie. Ptej se kdyztak na konkretnejsi dotazy, jestli te neco zajima, samozrejme odpovim, pokud budu znat odpoved ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@marcelahall tééda, díky. No balíček se nechystám kupovat :-D spíš bych to právě viděla na nějaký ten přílet někam a pak výlety. Řidiči jsme oba dva, ale přiznám se, že se toho řízení vlevo trochu bojím. :-D :-D Jinak zatím jsme spíš ve stavu promýšlení a konkrétní dotazy budou přicházet asi spíš postupně. Jen co mě teď tak napadá, ubytování. Je lepší zakotvit na jednom místě a z toho vyjíždět nebo spát tak různě, jak se to namane? Asi není zas takový problém sehnat ubytování na noc, nebo jo? Přemýšlela jsem, že bychom si dali jako výchozí bod někde Limerick či něco takovýho.
Odpovědět
Cauky,taky žiju v Irsku,a jak říká marcelahall naprosto nic a tím myslím nic k vidění v Dublinu ! Západ je super doporučuji :-) Giants Causway super,taky doporučuji .Kolem Dublin je pakna vesnička Howth asi moje nejoblíbenější v okolí Dublinu .A buď připravena i na poradny témeř každodenní vítr :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 Jo, vitr ve spojeni s destem - takze destnik nebrat, protoze ti ho vitr budto znici a nebo stejne prsi horizontalne, takze destnikem nic nezachranis :-D Spis nepromokave obleceni s kapucou!! a nepromokavou obuv. @chris_n A co se toho ubytovani tyce, nejakej hotel nebo penzion sezenes vzdycky (zalezi na tom, jakou si stanovis cenovou hranici na noc), pokud se zrovna neocitnes na miste nejakeho festivalu, rugby matche nebo nejake masove akce, kvuli ktere by bylo ubytovani vsude vyprodano. A jestli zustat na jednom miste nebo prejizdet - nevim :-( Pokud byste si treba pronajali dum, tak asi, cim delsi pronajem, tim vyhodnejsi cena na noc - ale zas byste treba utratili vic za benzin nebo dopravu, ze byste se z mista vyletu museli vzdycky vratit do mista pobytu :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@nikus30 @marcelahall holky a nevíte, lítá se z Prahy (přímo) i jinam než do Dublinu?
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n pochybuju - ale radsi se podivej sama, www.aerlingus.ie. Max bych to tipla na Cork, ale spis myslim, ze ne. A nejakej nizkonaklad...ale uz neprodavam letenky, tak nemam takovej prehled.
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n asi Te nepotesim, ale nelita, bohuzel i Corku je to s prestupem...:-(
Odpovědět
Profilova fotka
@marcelahall tak to je presny a trefny :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hanarosa no jo, to byl jen pokus :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n jasne, ale busem se tam da cestovat fajn, my sice ridime oba, ale ja mam strach a ted jiz muzi psat manzel, tamauto nechce, ze se vsude dostane,a zatim vse v pohode, ikdyz ted jsem trosku rozmrzela, on by rad se vratil a ja ho ted nutim tam byt, i pres, ze tam skoro 365 dni a fouka se mi Irsko libi moc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanarosa chápu, ačkoliv jsem tam ještě nebyla :-D No ráda bych se tam podívala, ale uvidím, jak to dopadne. Jsem teď trochu ve stavu, kdy mám pocit, že se na celý zařizování dovolený vyprdnu a pojedeme... víš kam :-D :-D Protože nikdo jinej to u nás nezařídí (přitom přítel je ten, co umí líp anglicky, atd..)
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n ale jdi ty, hlavu vzhuru vsak to zvladnes na vybornou a pritel Ti potom rekne jaka jsi sikulka!! na nic se nevyprdavej jeste by Te to mrzelo.....pekne kup letenky , a pomalu planuj :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanarosa :-D vím, že máš pravdu, jen jsem na něho teď momentálně trochu naštvaná :-P
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n nebud, nedelej si vrasky :-) , ale chapu Te kocko!!
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?