Rozlučka - hrůza, děs!!!!

Zobraz úvodní příspěvek
Ani nevím kde začít, jsem z toho úplně vedle. Jde mi za svědka nejlepší kamarád, z mnoha důvodů. Svou rozlučku jsme si představovala pouze jako dámskou jízdu, podpatky, šatičky, hezky učesané, nalíčené, zatančit si na dobrou muziku a dát si drinky v Praze. Proto jsem si naplánovala rozlučku snů. V pražském baru v centru, kde hraje revivalová kapela všechny možné známé pecky, které zná každý, udělají nám výzdobu a ještě je ten večer párty v převlecích a ten kdo vyhraje, získá poukázky na konzumaci ten večer v hodnotách např. 3 tisíc. Takže bych holkám ušetřila i nějaké korunky:-). Vymyšlen byl styl 20. a 30. léta, prohibice... Prostě úžasný, přesně jak jsem si to vysnila! A holky vše věděly 3 týdny dopředu. Jenže když jsem to napsala asi 9ti holkám, založili si vlastní diskuzi beze mě, aby domluvili nějaké překvapení. A už to začalo... Jedna mi napsala, že na pražský klub nemá peníze, že jde druhý den do práce takže tam bude max do půlnoci, nechce se jí busem, takže pojede autem, tím pádem nebude pít, a že teda fakt nemá peníze na to si půjčit za 3 kila někde kostým, takže převlečená nepůjde... Další, že nedostane volno v práci. Další, že nemůže z rodinných důvodů. A pak jsem se dozvěděla od mé takové nejlepší kamarádky, že jejich diskuze je jedna velká tragédie. Nadávky, sprosté vyjadřování, bojkotování úplně všeho. To vše vygradovalo v to, že když se má nejlepší kamarádka ptala na vyjádření, nedostalo se jí žádné od nikoho.... Ignorace... Na to konto, kdy má nejlepší kamarádka už byla úplně hotová a vše tohle mi sdělila, že na ty pipky nemá už energii, jsem rozlučku slušně zrušila. To zapříčinilo zase hádky mezi holkami, začaly na sebe házet vinu jedna na druhou, no šílený. Takže zase to samé. Nakonec se půlka "pipin" domluvila za zády těch ostatních (těch mých hlavně dobrých 4 kamarádek) na rozlučce pro mě, takže mi napsali, že mám ten den kdy byla naplánovaná mnou ta rozlučka, čekat před barákem v osm večer. Na diskuzi holek napsali, ať se jdou vycpat, že naplánovali sami rozlučku a že si se mnou půjdou sednout u nás na vesnici do hospody na pivko... a ať si oni vymyslej teda jinou rozlučku, jinej den, třeba do Prahy si zatancovat, že to už jim je jedno.... Takže když jsem se tohle dozvěděla, napsala jsem těm "pipkám", že děkuji, ale že u nás v hospodě sedím každý víkend, a že jsem si to představovala trochu jinak. Ale jak vidím, že tady nejde moc o to , co chci já, ale oni...Nejvíc mě vytočilo, že jim bylo jedno, že by nešly ty kamarádky, na kterých mi nejvíc záleží a s kterými to chci také slavit! Takže jsem se dohodla s těma normálními kamarádkami, že to necháme jak to bylo v plánu původně a půjdeme do toho pražského baru, bez převleků! Napsala jsem to takhle všem devíti holkám! A napsala jsem, že maj už vše co bylo hodit za hlavu, že se vdávám a že si to spolu užijeme v dámském stylu:-). A pokud řeší finance nebo kostýmy, tak že peníze řešit nemusí, že vyřeším a že v kostýmech nepůjdeme;-). Nakonec zprávy jsem napsala, ať mi svou účast potvrdí mimo tuhle konverzaci v sms nebo zprávě. A pak s nimi tedy budu počítat. Nikdo z těch "pipin" mi nenapsal... jsem z toho vyřízená, nemám chuť mít takové "kamarádky" ... a představa, že budou na svatbě dělat jakoby nic? Pardon, ale posraly celou rozlučku, mělo to být fajn, měly jsme se všechny pobavit a teď tohle. Je mi z toho do breku, přítelovi jde na rozlučku 20 kamarádů, celé to organizují oni bez něho, vymysleli naprosto dokonalou rozlučku, bude to obrovská paráda a já mám jenom trápení a starosti... :((( Přítele to taky moc trápí, ale neví co má dělat. Chce holkám napsat, že jestli teda nejdou přesto že jsou pozvaný na rozlučku, tak ať nechodí ani na svatbu. Že jestli mě i jeho chtěly zklamat, tak se podařilo. Ale já teď myslím jen na to, že já je pozvala, naplánovala, nechtěla jsem do hospody a teď jsem za nejvíc špatnou já a oni jsou dotčené a uražené, tudíž na ní ani nepůjdou. A já ani nevím, jestli bych je tam chtěla...:((( Holky poraďte, co mám do háje dělat?!!!
Odpovědět
1
2
@dmaskova Ještě jsem chtěla dodat, že i kdyby holky nebyly diskotékové, pražské nebo jakékoliv typy, a nebo na to prostě neměly, dá se nevěstě upřímně říct: "Hele promiň, vymyslela jsi to pěkně, ale my na to nemáme. I tak to s tebou chceme oslavit, i když jinak, ale aby se to líbilo i tobě." (což asi ta hospoda nebude). Jenže ony zvolily taktiku: "Založíme si diskuzi, kde budeme nevěstu pomlouvat (beztak), řekneme si, jak to vymyslela naprd a jak my bychom to udělaly jinak. Nevyřešíme nic, ale budeme ze sebe mít dobrý pocit, že jsme dosáhly svého a nemusíme tam chodit." To je chování, na které já si prostě už připadám stará :-D Někdy bych chtěla být chlap - dát druhé ženské přes držku a mít to všechno vyřešené :-) Jo a jinak - dálka a podobné věci podle mě nejsou žádná překážka. Mám kámošku v Praze a už se těším, až jí půjdu na rozlučku (jsem z Moravy) :-)
Odpovědět
@alca_43 no, má kamarádka, která se chová úplně nejúžasněji a vše se snaží zachránit je právě z Jižní Moravy a dokonce přijela bydlet do Prahy k našim na 3 neděle (je skoro jak má sestra), aby mi tady se vším pomohla.... a tyhle holky, které bydlí 15 minut od Prahy a jsou v Praze obden mají problém i s pitomou rozlučkou:(
Odpovědět
@dmaskova Tak to klobouk dolů za takovou kámošku, to bych nedala ani já :-) Co všechno zařizuješ, že je jí pořeba na 3 neděle?
Odpovědět
No ani nic, jenom tu chtěla být se mnou, zrovna se vrátila z Itálie z brigády, tak říkala že si dá volno a pobude 3 neděle v Praze a pak se až vrátí domů:-) Spojí příjemné z užitečným. Protože od sebe bydlíme takhle daleko, alespoň si sebe teď užíváme a máme na sebe čas;-).
Odpovědět
@dmaskova Já tě chápu, mě by to hodně mrzelo, hlavně bych si říkala, co je to za kamarádky, když jsou schopné si nadávat kvůli takovýmhle nesmyslům. Je úplně jedno, jestli jsou nebo nejsou podpatkové typy nebo nemají peníze na tah v baru v Praze (mimochodem, mně se teda tvůj nápad moc líbí, sice bych třeba taky nevydržela dlouho do noci, ale 20.-30. léta a udělat ze sebe dámičky, to by bylo něco - a jo, je mi mezi 20 a 30 :-D ). Ale vždycky to jde říct jinak, slušně, a nedělat takovéhle scény..
Odpovědět
Profilova fotka
Co dělat? Všechno zlé je k něčemu dobré a dle mého to nejsou moc kamarádky, i když si to asi chcete myslet, že máte kamarádky. K čemu je tedy toto zlé dobré? K tomu, že si časem najdete opravdu třeba jen jednu kámošku, která vás nenechá ve srabu ! Pomůže, poradí, budete jí moct věřit atd. Dnešní doba je prostě taková a není to rokem 2015, ale lidma. Je mi to líto i za vás, ale možná by nebylo od věci se zamyslet nad tím, jaké kámošky to vlastně jsou, je to možná takový impuls abyste se posunula dál. Jinak vám mohu říct, že nám se to také stává, spousta kamarádů nás nadšeně zve, když potřebují vyfotit ratolesti. To prý bude super akce, super zábava. Nechci popisovat jak to dopadá, a že vlastně pracujeme a bavíme celou rodinu.... Taky hodně přehodnocujeme, jak se věci mají. Hezký den a mnoho upřímných lidí kolem vás. x-)
Odpovědět
Ahoj, moc mě mrzí, že se ti tohle děje. Neznám tebe, ani tvé kamarádky a ty tzv. "pipiny" a vlastně ani nevím, co ti poradit, snad jen, že moje rozlučka taky nebyla nic moc, ale svatba mi to celé vynahradila. ;) Co se týče rozluček, bohužel mám tu zkušenost, že pokud se sejde dobrá parta, bývá to super. Ne vždy se to však zadaří a hlavně holčičí party jsou často dost vyhrocené. Holky se hádají, nedokážou se shodnout, začnou si všechno brát osobně a revanšovat se...není to pěkný pohled a já takhle raději z jedné rozlučky utekla (rozuměj zrušila jsem svou účast), protože mi bylo předem jasné, že to nemůže dopadnou dobře. Co se týče peněz: absolutně se nechci zastávat těch "pipin", protože se nezachovaly správně, ale ráda bych přispěla svoji vlastní zkušeností a vlastně i doplnila @bayt, která je tady trošku nepochopená. Já byla v naší partě teprve druhá nevěsta. Když se z nás vdávala naše první kamarádka a já byla její svědkyně, uspořádala jsem jí rozlučku snů, která každou z nás stála cca 1500 Kč (nevěsta nic neplatila). O rok později jsem se vdávala já, holky mi taky uspořádaly rozlučku, která teda nebyla nic moc, a příčinou bylo i to, že kamarádka mi ji chtěla udělat taky ve vyšší částce, ale některé jiné kamarádky to nechtěly, takže to byla nakonec docela tragédie. Tehdy se mě to docela dotklo, ale dnes už mám jiný pohled na věc. Po nás se totiž se svatbami roztrhl pytel a jen za toto jaro-léto jsem byla asi na 6 svatbách + rozlučkách!!! A teď si představ, že jsem musela ani ne za půl roku dát peníze za svatební dary (min. 2000 Kč) + útraty za rozlučky a dárečky pro nevěstu během té rozlučky, a to nemluvím o tom, kolikrát byla rozlučka během týdne, takže jsem toho na druhý den moc nenaspala. Takže znovu opakuji: nechci obhajovat chování těch "pipin", rozhodně se to dalo říct jinak a rozhodně to neměly bojkotovat, jen jsem chtěla říct, že dnes už dokážu víc než dřív pochopit, že někdo řeší peníze za rozlučku nebo že si stěžuje, že je to přes týden a ne o víkendu. Dokud jsem to sama nezažila, taky jsem si říkala "vždyť je to jen jednou za život". Pro mě to jednou za život bylo, ale ne pro ostatní. ;-)
Odpovědět
@tessie187 To jsem neslyšela, ale je pravda, že svatba mě o jednu kamarádku také připravila - něco na tom zřejmě bude.
Odpovědět
@strelenka Mně taky.
Odpovědět
@dmaskova sama jsi je označila za "pipiny", takže to by ti samo o sobe asi mělo napovědět. Vykašli se na to, jestli jsi je už pozvala na rozlučku/svatbu nebo ne. Obojí je o tobě (a svatba ještě navíc o ženichovi :-) ), udělej(te) si to podle sebe. Pokud už teď tě zklamaly, tak jejich pozvání zruš a jako důvod klidně uveď to co jsi nám tady popsala. Pokud se bojíš, že by ti zkazily rozlučku nebo svatbu, tak jejich pozvání zruš. Pokud jsou tam jenom "do počtu" (psala jsi že přítel má 20 kamarádů), tak jejich pozvání zruš. Nikomu se zpovídat nemusíš. A pokud to jsou skutečně takové slepice, tak věř tomu, že tě budou klidně pomlouvat, nebo kazit atmosféru, nebo si stěžovat nebo ... i kdyby ses kvůli nim třeba na hlavu postavila. Takže když už, tak ať mají opravdový důvod ;-). Takže si zvaž kolik hodláš ustupovat ze svých nároků a představ kvůli takovým lidem ;-). Opravdu si celou rozlučku i svatbu udělějte podle sebe, jak to chcete, je to totiž jenom Váš den a vy na něj budete vzpomínat nejdéle ;-) !
Odpovědět
Tak holky, byly jsme nakonec pouze 4 a byla to ta nejlepší rozlučka, jakou bych si jen sotva uměla představit:-). Doma mě sebraly policajti, že jsem někde něco zapálila a že s nimi pojedu na stanici. Samozřejmě mě vezli šíleně dlouho a nakonec mě dovezli na místo, kde už holky čekaly s šáněm, kluci ze sebe svlékly kostýmy s tím, že jsou našimi osobními řidiči:-)))). Pařily jsme do šesti do rána a mohly bychom i déle. Bylo to naprosto dokonalý a alespoň vím, že tyhle holky jsou opravdové kamarádky... Nyní jsem naprosto rozhodnutá, že tamty ostatní na svatbu půjdou, ale bude mi to úplně jedno. Své slovo držím a brát pozvání zpátky nechci. Já teď stejně vím, že po svatbě je nebudu vyhledávat a nebudu se s nimi bavit. Za ty nervy to nestojí a budu se nejvíc snažit, abych rozlučku co nejvíc vynahradila těm, kteří mě mají opravdu rádi:-)...
Odpovědět
Profilova fotka
Tohoto se bojím i já :-| mrzí mě, jak ti to dopadlo, ale jak tu bylo psáno. Užila bych si rozlučku s tím, kdo o to stojí to oslavit! Mám pár, asi dvě tři kamarádky, u kterých vím, že i když si vymyslím, že půjdeme za chobotnice, tak půjdou :-) ale také pár kamarádek, co ani nevím, zda přijdou, přitom je znám spousty let. Musíme se nad tím povznést. Nejde o to mít rozlučku jako brdo, spoustu lidí, hodně alkoholu, blbostí kolem. Ale oslavit to s těmi, kterým na nás záleží :-) Užijte si to!!!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jéé teď jsem si všimla, že je to starší diskuse :-D Tak to jsem ráda, že ti to dopadlo skvěle. Budu doufat v to samé :-) Krásnou svatbu!
Odpovědět
Profilova fotka
Milé Bravíčko... Mám pro Vás jednoduché řešení - přestaňte se bavit s lidmi, kteří Vám do života nic nepřináší.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
No já budu mít ted taky rozlučku.Pozvala jsem opravdu jen ty dlouholeté kamarádky.Moc nechápu takové ty rozlučky kde si každý zve i jen známou kterou nevěsta zná teprve měsíc,nebo nějakou zákaznici jen aby naplnila počet a bylo jich 30.Já chtěla max.10 holek,vybírala jsem opravdu ty nejvěrnější a nejdelší kamarádky,hlavně ty,s kterýma se pravidelně vídám.Přesto mě nasraly hned dvě.Budu kupovat pití,občerstvení oni můžou přinést lahev a něco na zobání.Domlouvají se na zábavě na skupince beze mě.A kamarádka tam vybírá na mě za dárek od každého necelý 300kč.Ani bych nevěděla že mi něco kupují,nechtěla jsem nic.Vědí to dva měsíce dopředu a jedna s tím má problém že se vybírá dost a druhá že nemá peníze že je na RD.Tak takovéhle lidi do života asi nechci.Ta jedna je oráchlá že přesto,že jsou na ní ostatní naštvaný že propálila pro mě překvapení a že se vůbec něco kupuje tak přijde jako že nic.Bojím se aby se tady s ní holky nepohádaly,neměla jsem vědět že se vůbec na něco skládají.Já jsem na ní taky změnila názor.Já když mám někoho ráda,tak mi není líto dát té dotyčné za dárek klidně i 1000,jen když bude mít radost.Nejde mi o ten dar,nic jsem nechtěla.Spš o ten princip.Původně to mělo být v hospodě kde bych sice taky něco platila ale ne všechno.tak jsem to udělala tak,že to bude nakonec na zahradě a asi se chtěla zadarmo nažrat a napít.
Odpovědět
Profilova fotka
@nevestaa2 A co když vážně nemá peníze?
Odpovědět
@tanulinkaaa Mají peníze obě dvě.Ta co je na RD tak je každý víkend v hospodě,má hlídací babičky.Ta druhá je pracující,vydělává slušně.Udělala jsem to na zahradě schválně kvůli tomu,aby to holky nic nestálo.nevěděla jsem že se bude ještě něco vybírat.Navíc jsem to oznamovala 2 měsíce dopředu.jde mi o princip,o dárek mi nejde.Nic jsem nechtěla ale hodně mě tím dostali obě.Já bych to třeba ocenila že nemusím utrácet v hospodě a že to budeme mít v soukromí.Ty 300 bych teda utratila v hospodě rychle
Odpovědět
Ahoj holky, rozlučky jsou asi věčný téma. Mě to letos také čeká a hned jsem věděla, že chci rozlučku jen se svýma opravdu nejbližšíma. Což měly být 4 holky a 1 můj gay kamarád. Nakonec kámoška otěhotněla takže se nezúčastní. (Jedeme na pařící víkend na Moravu) což jsem pochopila pač bude už v 7 měsíci. Takže ve finále nás jede celkem 5 a jsem za to ráda! Jsou to lidi, který o mě všechno vědí a jsou mému srdci nejblíže.. Samozřejmě tady jsou "kámošky" respektive holky od našich společných kamarádů a s nima bych naplnila kapacitu cca 10 lidí, ale já ani nechci. Jsem s tímto počtem spokojená.. Nás 5 se zná dokonale a to stačí.. :-)
Odpovědět
Tak já bych popsala svoji:) věděla jsem pouze, že si mám nahlásit volno v práci. Asi týden před jsem přišla na to, że jsem těhotná. Pro jistotu jsem to řekla kámoškám. V den D jsem v určitý čas přišla ke kamarádce a ta mě odvedla na AN. Odvezla mě do Olomouce, kde objednala ubytování. Večer se šlo pařit na nealko drinky a další den do kina na Krásku a zvíře. I teď děkuji holkam za krásný nealko víkend. Když se vdávala kamarádka...objednala jsem ji společne s další naší duší wellness a lístky na koncert. Aż se bude vdávat třetí...udělám to pro ni také.
Odpovědět
Popíšu taky svoji zkušenost. Jako rozlučku jsem chtěla jenom příjemný večer, kde jsem myslela že s kamarádkama a jedním kamarádem pokecáme, dáme si dobré vínko a třeba že probereme nějaké drobnosti ohledně svatby. Neměla jsem moc náladu pařit, takto by mi to vyhovovalo. Ale dopadlo to tak, že "kamarádka" během prvních 5 minut oznámila že je těhotná a tak se celý večer rozebíralo její těhotenství a svatba, která měla být asi půl roku po té mojí. Možná to bude znít malicherně, ale fakt mě to naštvalo.
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s výše zmíněným. Ony tě bojkotují, nejsou schopny se dohodnout, nezáleží jim na tom, ty je nazýváš pipinami... Vážně jsou tohle kamarádky, s kterými chceš trávit rozlučku a následně i svatební den? Já bych tedy nechtěla. Radši tam mít 4 blízké známé, s nimiž se zabavím a budu se cítit přirozeně a fajn, než 20 lidí, kteří mě akorát nervují. Můj názor. ;)
Odpovědět
Já teda nechapu, proc jsi zvala holky, se kterými byly vztahy uz trochu posramoceny, případne to byly přítelkyně kamaradu. Ja zvu jen svoje nejlepší kamarádky, bude nas 7, ale lepsi, nez zvat dvakrat tolik a mezi nimi holky, kterym na tobe ani tak nezalezi. Mela sis vybrat jednu OPRAVDOVOU kamaradku, se kterou bys domluvila nekolik termínů a jak by sis to predstavovala a ona by to s holkama domluvila a kdyztak je usmernila. Já jsem se s mojí svědkyni domluvila, jak to přibližně bude a ona to ted s holkama uz sama domlouvá. A proc vlastně chces vubec nekam jit s holkama, kterým rikas pipky? Tak se domluv a tou druhou částí lepsich kamaradek, jednu pover, rekni ji svou predstavu, dej dva tri terminy na výběr, co se ti hodi a je to. Party v Praze neni nejlevnější, ale zadnej extrem. To po mne chtela kamoska wellness vikend nebo víkend ve Spindlu. A pote dojet na svatbu na druhy konec republiky a platit si ubytování na cely vikend i jako svedkyne :-D a to jsem na rodicaku :-D takze nepripada v úvahu, abych do jeji svatby a rozlucky vrazila 10 tisic,setrila na to pul roku a syn mel pak po vyletech. To mi pripada sobecky, ty muzes mit svedomi cisty.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Souhlasím s tím,že rozlučka "ukáže" pravé kamarády.Já se takhle zklamala ve své sestře.Roky jsme byly jak dvojčata.Problémy začly když jsem začala chodit teď již se svým skoro manžílkem.Věčně protivná,uražená a nevím co ještě.I tak jsme jí hodně pomáhaly,aby si dala život do pořádku(byla i těhotná,rozhodla se pro miniinterrupci-vezly jsme ji do nemocnice,byli s ní a ona potom u nás).První rozčarování přišlo,když mi táta zazlíval,že se o ni nestarám.Snažila jsem se mu to vysvětlit,ale pořád jsem ta špatná já.Pozvali jsme ji na svatbu-prý si s sebou vezme kamaráda,aby tam nebyla sama.Řekla jsem jí,že pokud je to přítel ,s kterým chodí už aspoň 2 měsíce,tak ano.Ale kamaráda,kterýho před týdnem potkala někde v baru tam nechceme.Výsledek?Uražená a postěžovala si tátovi,kterej váhal jestli na svatbu půjde.Tátu tam moc chci mít,tak jsme jí řekli ať její kamarád přijde až na raut.Výsledek - půjde sama.Teď byla rozlučka.Pozvala jsem i ji,Její první bylo "!kam nás zveš?" Řekla jsem jí,že to bude u nás na zahradě.Že večer posedíme pod pergolou nebo zalezem do vířivky,dáme šáňo a zablbnem jak malý holky.Prý si představovala ,že je pozvu někam do Brna do klubu.Tak jsem jí řekla,že rozlučku platí kamarádky a ať se s holkama domluví,že se ráda nechám pozvat 8-) A jak to dopadlo?Fakt jsme si to užil.Jedna jela o půlnoci domů,protože v šest musela být v práci,druhá jela v jednu,protože doma měla dvě děti a manžela a já se svou "skorošvagrovou" jsme to táhly do tří do rána.Sestra nepřijela,omluvila se že má kosmetičku :-) Tím u mě skončila.Jestli mi ale hodlá zkazit i svatbu,jsem rozhodnutá,že ji posadím do auta směr Brno a s radostí ji navěky zamávám. :-)
Odpovědět
Ahoj holky, Taky prispeji se svym zazitkem z vlastni podělané rozlučky :-D Svoji rozlucku jsem si vzdycky predstavovala jako holcici party se stripterem (at uz se vam to zda jakkoliv trapne) a byla jsem presvedcena, ze takova bude. Zacala jsem ji planovat s velkym predstihem a vypsala holkám termíny, kdy jsme se všechny shodly na jednom, jak se to hodilo jim (já jsem se přizpůsobila), takže rozlučka byla dva měsíce před svatbou. Planovala jsem vse platit sama a resila porad jen aby se to holkam libilo - a to byla prvni hlavni chyba - nemyslela jsem vubec na sebe. Zrusila jsem striptera, protoze jsem zjistila, ze moje kamaradky se na to moc netvari. Vymyslela jsem nahradni plan - unikovou hru - to už se zamlouvalo. Takže jsem složitě shaněla hru, na ktere nas muze byt 10. Uz jsem byla uplne zoufala ale nakonec jsem nasla, zarezervovala a zaplatila 1800Kč. No a dva dny pred rozlučkou se mi začaly kamarádky omlouvat. Opravdu bych omluvila jen jednu, ktera byla nemocna, jinak vse ostatni byly naprosto smesne vymluvy. V den rozlucky jsme z 10 zbyly nakonec 4 a ja po tech vymluvach nemela naladu nic slavit. Jediný, kdo mi přinesl nějaký dárek, byla moje kamarádka z dětství, která za mnou jako jediná jela přes půl republiky a u ní jsem si uvědomila, že tohle kamarádství nechci nechat nikdy vyšumět, protože pro mě udělala stokrát víc, než všechny ostatní. Další kamarádka mě naopak zklamala tím, že na rozlučce prohlásila, že už je z těch rozluček unavená, protože se jí letos vdávají další 3 kamarádky a je to jedna rozlučka za druhou, leze to do peněz, furt musí kupovat nějaké dárky (ne, mě žádný dárek nekoupila). A ty ostatní, co nedorazily kvůli nějaké směšné výmluvě ani nekomentuju. Na závěr večera jsem jela domů o 5tisíc lehčí, protože jsem samozřejmě za všechny platila tak, jak jsem si to ze začátku naplánovala (v případě té jediné kamarádky, co za něco stojí mi to vůbec nevadilo). A sečteno podtrženo - bylo to velké otevření očí, kdy jsem zjistila, kdo je pro mě důležitý a kdo ne. Uvědomila jsem si, že od prvopočátku rozlučku měly plánovat kamarádky mě a né já jim. Mělo to ale jedno obrovské plus a ve finále jsem strašně ráda, že se to stalo a že rozlučka byla takhle dlouho před svatbou, kterou jsem plánovala v duchu rozlučky - hlavně aby se to všem ostatním líbilo, aby se bavili a to mě strašně stresovalo a myslela jsem jen na to ať už je to za námi. Ten den rozlučky se to ve mě ale zlomilo a začala jsem o celé svatbě přemýšlet úplně jinak. Svatbu jsme upravili k obrazu svému a naprosto bez jakýchkoliv obav, co se komu bude líbit nebo ne. Od té doby, nemám z naší svatby stres a moc se na ni těším a absolutně neřeším ostatní - důležití jsme my a ty lidi tam jdou kvůli nám. Bereme se za dva týdny a doufám, že si to maximálně užijeme. VŠE ZLÉ JE TOTIŽ PRO NĚCO DOBRÉ :)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?