Netestovaná, bio kosmetika

Ahoj holky, zajímalo by mě jakou přírodní kosmetiku používáte. Příští rok nás čeká svatba a řekla jsem si, že kompletně překopu jak stravování, tak i kosmetiku, abych byla se sebou opravdu spokojená a krásná. 🙂 Chtěla bych doporučit od Vás nějakou dobrou přírodní, bio klidně i netestovanou kosmetiku na pleť, tělo atd. 🙂 Co máte ozkoušeno a je fakt dobré?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Přidávám se k Urtekramu, jejich rhasoul šampon miluji a kdyby ho přestali vyrábět, tak nevím co bych si bez něj počala. Zkoušela jsem i Nobilis Tilia oleje, nebyly špatné. Manufaktura měla také nějaké dobré produkty, vzpomínám si na balzám na vlasy s mořskou solí. Jinak nevím, co přesně myslíš přírodní... jak moc "čistá" má být, musí být vegan, nebo mít certifikáty? Doporučuji The Ordinary, prodávají kosmetické složky.. mám AHA chemický peeling, super věc a retinoid, ten je samozřejmě bezkonkurenční co se prevence vrásek týče... pycnogenol 5% byl taky fajn, vypnul a hydratoval pleť. Ale je nutno něco o tom vědět, jak kombinovat, co se nesmí dávat dohromady, v jakém pořadí aplikovat. The Inkey List je podobná značka málosložkové jednoduché kosmetiky. Ovšem nutno říct, že některé jejich produkty například obsahují phenoxyethanol, ale to je na tobě, jak moc ti to vadí, jaké složky chceš a nechceš užívat. Jen asi nejdůležitější věc je opalovací krém... pro zdraví pleti a prevenci vrásek (a rakoviny) je SPF stěžejní, korejské krémy jsou na vysoké úrovni, už to není o tom, že pak budeš bílá a lepivá.. Isntree Hyaluronic Acid Water Sun Gel je vynikající opalovací krém. Všeobecně je dermatology doporučována CeraVe, která jediná nepotvrdila jestli testuje nebo netestuje na zvířatech. (The Ordinary, The Inkey List a Instree jsou všechno netestované) V budoucnu se chystám na Benton a Purito. Jen bych chtěla říct, že i bio certifikáty jsou marketing a je lepší se vzdělávat a dát na vlastní úsudek ne na certifikát, protože samozřejmě že ta rétorika o přírodní "čisté" kosmetice je výhodná pro značky, které se tak prezentují, to samé s detoxem (což je hloupost...), škumpa jedovatá je taky přírodní a bio.. Takže bych ti asi doporučila sehnat si dobrý čistící přípravek, hydratační krém, SPF krém, pít hodně vody a hodně spát, všechno ostatní je bonus navíc.
Odpovědět
Používám značku Lobey, pro čištění pleti a nemůžu na ni dopustit. Díky ní mám pleť v pořádku. Používám spolu s Purity vision levandulovou vodu a sérem a konečně po letech jsem spokojená. 🙂 Samozřejmě je důležitá i každodenní pravidelná péče a taky životospráva. Ale za mě teda Lobey a Purity Vision 😊
Odpovědět
@lisaa8 Děkuji moc za koment a názor. 🙂 Na stránky jsem se už dívala a je super, že existuje už tolik dobré a přírodní kosmetiky. 🙂 Utrekram je hodně vychvalovaný co jsem se koukala, tak tam něco vyzkouším. 🙂
Odpovědět
@starapanna Moc díky, to jsem ani nečekala tak obsáhlý komentář. 🙂 Asi sáhnu po tom Utrekramu, to jsem koukala a má moc hezký i recenze různě na netu. A moc děkuji za rady, budu toho zkoušet postupně třeba i více. Ve složkách se zatím moc nevyznám to ještě potřebuju pořádně načíst všechno. Hlavně chci aby mě to dělalo dobře na pokožku. Od Manufaktury mám také pár věcí ráda. 🙂 Zbytek mi teda nic moc neříká, takže prostuduju. Děkuju moc ❤️
Odpovědět
@malehoracio Ta mě třeba vůbec nevyhovovala. 😞 Dostala jsem ji od kamarádky, teda tu čistící pěnu na obličej a strašně mě to vysušovalo. Ale třeba intimka od nich není špatná, tu používám. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzanabulharova Koupila jsem CeraVe Foaming Cleanser a CeraVe hydratační krém... tak jen chci říct, že obojí je úžasné... ještě chci dodat, že to že má něco nálepku přírodní nemusí znamenat, že je to dobré na pleť.. myslím, že produkty s minimalistickým složením jsou obecně lepší, když iritují můžeš vylučovací metodou najít které složky by to mohli být, když je tam milion složek tak pak je to těžké...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?