Obřad venku za deště

Ahoj, jak jste prosím řešili obřad venku, když pršelo? Máme přesně za rok svatbu a když vidím jaké je dneska počasí, tak se mi chce brečet :-( :-D obřad máme venku, kde není možnost se někam schovat. Jak byste to řešili? Určitě nechceme žádný stan, to by úplně znehodnotilo tu atmosféru místa. Stan bude maximálně pro muzikanty, aby jim nepršelo na hudební nástroje. Máte někdo prosím s tímto zkušenost? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych to řešila asi těsně před teď nikdo neví jaké bude za rok počasí :-). Taky jsme celý rok měli v plánu že bude obřad venku, nakonec kvůli dceři že měla horečku jsme den předem zrušili. Byla i celkem zima. Počasí si nenaplanujes 😉. Třeba to půjde i s déšťnikem to nemusí vypadat špatně :-). Jak se říká když prší, prší vám štěstí..
Odpovědět
Profilova fotka
Deštníky a je vystaráno. Mám na webu několik svateb v dešti i bez stanů a bylo to úplně fajn :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacikoll Tak pokud budou mírné přeháňky a krátký obřad, tak se to dá ustát s deštníky, ale pokud bude pořádná průtrž nebo máte v plánu obřad s farářem, tak doporučuji mít záložní plán uvnitř. Nedávno tu byla podobná otázka a zástupkyně oddávajících prosila, aby alespoň pro ně byl připravený přístřešek, že přejíždějí z jedné svatby na druhou a když někde zmoknou, nemají kdy a kde to řešit. Je to pro ně velmi nepříjemné, což zcela chápu. Ohleduplné to moc není ani k hostům. Počítej s tím, že když už je tomu vystavíš, tak první, co budou po obřadu řešit nebude focení a oběd, ale převlečení, usušení a ohřátí, takže se ti to může pěkně rozsypat. Osobně bych to řešila jak navrhuje kajadomca těsně před akcí, až už budeš znát reálné počasí a pak je jen na tobě, jestli je pro vás důležitější neznehodnotit atmosféru místa, či pohodlí svatebčanů.
Odpovědět
Ahoj, určitě bych měla v záloze i suchou variantu, tzn. přesun obřadu někam do sucha, v Tvém případě asi jinam, když tam není možnost se schovat. Pokud bude lehce mžít nebo mrholit a ne v kuse, dá se to pořešit deštníkem, ale slejvák už je moc. Nechtěla bych být jako zmoklá slepice, ani v roli nevěsty, hosta nebo třeba oddávajícího. Bohužel, počasí neodhadneš ani týden, natož celý rok..., nám lilo ještě den před svatbou, měli jsme to venku v zahradě, ale v případě deště, byl v plánu salonek uvnitř. Sice by to taky nebylo ono, ale při představě, jak jsem 2hoďky u kadeřnice, načančaná a pak zmoknu... to fakt ne. Nakoec to vyšlo, bylo nádherně a dokonce ani nebylo bahno a rozmoklý trávník.
Odpovědět
Profilova fotka
@niky555 To jsem byla já 😄 A mám i čerstvou zkušenost. V sobotu jsme měly 4 svatby. První 3 uvnitř, poslední venku. Už předem jsme se domlouvali, že mají připravenou mokrou variantu pro případ deště. Na první 3 svatby bylo počasí OK, pak začalo pršet. Když jsme přišly na místo poslední svatby, už nepršelo. Než se vše připravilo (jak si to snoubenci představují, kdo si kam má stoupnout, kam dát stoleček, než se sehnaly doklady, atd.), zase začalo pršet. Ptali se nás, jestli někam spěcháme a jestli bychom nemohli 10 minut počkat, než přestane. OK, svatba je poslední, děti nám doma nepláčou, všechno je venku už nachystáno, počkáme. Přestalo pršet, nechala jsem utřít stolek, aby se bylo kde podepsat. Než si snoubenci nastoupili a dohrála hudba, začalo zase pršet. K nevěstě přiběhli s deštníkem a budoucí manžel ho nad ní držel. Romantika. Nad hudebnicemi také drželi deštníky. My byly bez. Naštěstí nepršelo moc, nejsme z cukru a svatba to byla poslední. (Zmrzlé jsme byly už z předchozích svateb v kapli. V tomto ohledu se moc nezměnilo.) Ale desky s papíry začaly moknout. Manžel mi pak říkal, že si máme proslov zalaminovat. Nejspíš to uděláme. Nicméně Protokol zalaminovat nemůžu, tam by se nikdo nepodepsal 🙂 Sbírka listin, jejíž součástí je i Protokol o uzavření manželství, se archivuje 75 let na úřadu, pak jde do archivu. A když už Protokol hned na začátku zmokne, rozpije je se, apod., tak to podle mne není dobré. (Překvapilo mne, že se trochu rozpil text z laserové tiskárny. To by se nemělo rozpíjet, ne?) Takže se opět přimlouvám: myslete i na mokrou variantu. A doufejte, že ji nebudete muset použít. Pro mne osobně z toho plyne ponaučení, že si mám příště raději vzít svůj deštník. Ale i když si ho vezmu, tak nevím, jak ho budu držet. Na otevírání desek potřebuji 2 ruce. Na ovládání hudby (tu hrajeme na většině svateb my) potřebuji 2 ruce. Už mi nezbývá ruka na deštník. Snad vám, nevěstám, můj pohled z druhé strany trochu pomůže.
Odpovědět
Záleží na lidech, my plánujeme svatbu venku v podstatě za jakéhokoli počasí, oddávající ani svědci s tím nemají problém. Pro nevěstu, ženicha, svědky a oddávajícího máme koupené deštníky. Pokud bude oddávající potřebovat volné ruce, bude mu někdo deštník držet. Chce to se zeptat a domluvit, nabídnout třeba oddávajícímu možnost si někam uložit suché oblečení a pak se převléknout, prostě mu vytvořit ten potřebný komfort, ale asi pořád budou existovat tací, kteří řeknou kategorické ne...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?