Nebojte se umělé kytice

Moje sestra si na mou radu koupila umělou kytici z textilních a pěnových květin. Moje je doma sice usušená, ale už vypadá spíš jak na hrob a drolí se, její bude vždy krásná a navždy má památku. A i cena byla přijatelnější, než u kytice živé. Koukněte na fotky:
Odpovědět
1
2
Vypadá to krásně, ale já dám přednost tomu, že mi kytice nevydrží navždy (od toho můžu mít jiné památky typu prstýnek, talířek pod prstýnky, šperky apod.) a budu mít raději živou kytičku. Ale proč ne. Všechno má své plusy.
Odpovědět
Profilova fotka
Nádhera! :-)
Odpovědět
nááádhera :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Na fotce krasna, nevim jestli by se mi libila i ve skutecnosti, ja osobne davam prednost zivym kvetinam.. i se mi libi kdyz ma nekdo alternativni variantu kytice (napr. jsem zde videla z kovu nebo brozi), ale nejak nechapu proc si delat umelou kvetinu, ktera se snazi vypadat jako prava :-/ ale to je jen muj osobni problem, vadi mi to treba i v restauracich na stole, i kdyz je na prvni pohled seberealnejsi, tak v momente kdy si vsimnu ze je umela, tak se mi zacne hnusit :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak tak je :-D Moc KRÁSNÁ!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Což o to, to já se jí nebojím, jen ji nechcu :-D Jo, je pěkná, ale radši budu mít živou, která mi nevydrží navěky, ale opodstatnění má hlavně v ten svatební den, pozdější prášení se na ni si nechám ujít ;-)
Odpovědět
Dobrý den, kytička je zpracovaná moc pěkně, ale na první pohled je patrné, že je umělá a nejinak tomu bude v reálu na vlastní oči. Nicméně, vždy je to věc názoru, vkusu a estetického vnímání, které máme každý jiné a nelze posoudit, jak je to správně. Vždyť i hranice "kýče" je tenká a každý ať si vybere to, co se líbí jemu. Osobně i z profesního hlediska dávám také přednost živým květinám. Ty zkrátka nic nenahradí, i když je jejich krása pomíjivá, krátkodobá, přesto má "to kouzlo okamžiku", je vyjímečná pro danou příležitost. S umělými či sušenými pracuji také, ovšem jen na výslovné přání a tam, kde to má opodstatnění ( výzdoby výloh, restaurací apod...). Ke svatbě dle mého názoru patří květy živé, přirozené, pokud už chcete uchovat kytici jako vzpomínku, zkuste zvolit květiny stabilizované.
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se to moc líbí a určitě bych o umělé uvažovala. Upřímně mě to dříve ani nenapadlo :-N , takže děkuji za tip :-)
Odpovědět
Já bych umělou opravdu nechtěla. To už radši žádnou než falešnou. Jasně, umělé na obrázku vypadají někdy hezky, ale v reálu jsem zatím hezkou neviděla. A naprosto mi uniká to, proč bych měla mít doma květinu navěky...
Odpovědět
Ano, je to věc názoru, já právě měla živou a po srovnání se sestry svatbou, která byla o 3 roky později, bych už do živé nikdy nešla. Už jen z toho důvodu, že mě vypekla květinářka. Výslovně jsem jí do objednávky nadiktovala osobně a viděla jsem, že si to píše, že nenávidím růže. Snad jako naschvál mi je tam dala, ale protože ji vyzvedával budoucí manžel a já si nechtěla kazit den, tak jsem už nic neřešila, nicméně mě nakrkla. To u této nehrozilo, přišla předem dostatečně dlouho a kdyby nebyla dle očekávání, dala se poslat zpět. Polovina hostů ani nepoznala, že je umělá. A líbila se opravdu všem. A je stále stejně krásná. Ale chápu, že to někdo neuznává. Původně jsme chtěli brožovanou, ale jsou dost drahé...
Odpovědět
@yaba a kde si ji sestra kupovala? Je moc pekna...
Odpovědět
naše kytí byla taky umělá, všem se líbila a máme je vystavené doma :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Já tady budu asi jediná, kdo takto uvažuje, ale my jsme měli pro svědkyni a družičky umělé kytice z růží ne proto, že by to mělo být hezčí nebo levnější, ale z morálních důvodů. 90 % všech růží jsou z rozvojového světa (i když vám budou tvrdit, že jsou z Holandska), kde lidé včetně dětí za nelidských podmínek pracují nemluvě o znečištění životního prostředí (například v Keni je nedostatek vody, ale to málo se místo k hašení žízně lidí využívá k zalévání květin) a poškozování lidského zdraví tamních pěstitelů kvůli používání pesticidů bez ochranných prostředků. Více info třeba tady: http://www.rozvojovka.cz/clanky/905-v.... Takže my budeme asi výjimka, ale nám pak umělá kytička přišla nevyčíslitelně hezčí než kytka umělá.
Odpovědět
@simone5 smím mít pr otazek? Nemyslim to ve zlem, spis mi to jen pripada slozitejsi a ne az tak cernobile. - kde byla vyrobena umela kytice, pripadne material a komponenty? - jak je mozne, ze kdyz obednam kvetiny vypestovane v Holandsku, ze poslou jine? Podle meho nazoru je to nesmysl nebo si to dovoli jen maloktera kvetinarka. - pripustime-li, ze se kvetiny vypestovaly v zemich tretiho sveta za spatnych podminek mistnich obyvatel. Smutne, ale co budou delat a jak se budou zivit v pripade, ze se od nich zbozi nebude kupovat? Uprimne si myslim, ze nakup jejic zbozi jim pomuze vice nez nesmyslna charita koncici v rukou povstalcu.
Odpovědět
@kacenkakaca Ahoj Kačko, já nejsem konspirační teoretička ani nedělám v Greenpeace ;-) . Tvoje otázky jsou legitimní a ptá se na ně hodně lidí, stejně jako konstatování, že ti lidé mají "aspoň práci". Pravda je taková, že to skutečně není tak černobílé a naopak je to poměrně komplikované téma, k jehož vysvětlení zde nemám příliš prostor. Pokud budeš o tom chtít vědět víc, dočteš se to například na stránkách Rozvojovky (sekce "studijní materiály" - "analýzy" v případě, že tě to zajímá do hloubky) a mimo jiné je to vysvětlováno i v tom článku, co jsem zde napsala (ten je právě pro laiky, kde je ta nesmírně komplikovaná otázka vysvětlována co nejvíc jednoduše). To, co jsem ti napsala, jsou skutečná fakta, doložená z výzkumů a terénního šetření, není to jen nějaký emocionální výkřik pár pošuků, kteří se dojímají na lidskými osudy... ;-) K tvým otázkám (když si dáš tu práci, spoustu odpovědí najdeš v tom článku, co jsem vložila ;): - pořád to vychází tak, že ta umělá kytice je ekologičtější než kytice živá, pocházející z rozvojových zemí, - to není tak, že by květinářka lhala a chtěla podvádět 8-) Tam jde o to, že farmy například v Keni nebo Ugandy obvykle vlastní evropští dodavatelé (třeba z Holandska) a když se ty květiny následně dostanou na burzu, jsou označovány jako holandské. Takže květinářky obvykle ani netuší, že nejsou z Holandska. - mohou se živit jinou činností za adekvátní mzdu, o to se snaží například fair trade program. To, že my kupujeme jejich květiny, jim osobně totiž nepomáhá, je to přesně naopak. Ty peníze z drtivé většiny nejdou jim do kapes, ale do kapes evropských majitelů. Samozřejmě, že to není tak černobílé: vlivem mezinárodního tlaku se ta situace mění, ale jde to opravdu velmi pomalu. Pokud tomu chceš oskutečně porozumět, dej si čas a něco si o tom zjisti. Ale je potřeba se oprostit od vágního myšlení ve smyslu, že charita je nesmysl (v tomto případě totiž nejde o charitu, ale o rozvojovou pomoc, a to je sakra rozdíl). Bohužel tady není prostor k tomu, abych tu mohla mít přednášku, ale prvním krokem může být si o tom přečíst aspoň ten článek a nebýt k tomu tak odmítavá. Mně to totiž zavání trošku alibismem ;-)
Odpovědět
@kacenkakaca Jo a neber to prosím tak, že bych si snad myslela, že tím, že my takto uvažovali a většina ne, že bych si myslela, že jsem víc než ostatní. Většina lidí o tom ani neví, a proto to taky píšu. :-) Ale je to fakt složitější téma, o kterém je fajn si něco přečíst, pokud to někoho zajímá, ale víc už bych se nerozepisovala. Přeci jen je to svatební web :-D
Odpovědět
@simone5 Pokud by mi vadilo toto,tak si předem zjistím které květiny se pěstují u nás,případně si klidně zajedu přímo na pole,kde je pěstují,nebo jednodušší přírodní kytice ze zahrádky to jistí.Toto mi prostě nepřipadá jako důvod mít umělou květinu.Pokud se někomu líbí tak proč ne,ale pokud ji má někdo jen z důvodů kde se pěstuje,tak to jsko důvod nevidím..
Odpovědět
@ilonkaseda No jasně, to je úplně nejlepší! Akorát my jsme tehdy nesehnali růže a chtěli jsme kytice z růží. Ostatní květiny pak byli živé a z ČR.
Odpovědět
Když ty umělé jsou kolikrát i krásnější na fotkách, dávají možnost udělat si kytici sama podle svých představ a taky v barvách, které by byly k nesehnání. Za mě je to parádní nápad 8-) nehledě na to, že kytička Vám i maminkám zůstane na památku..
Odpovědět
@simone5 Ze stejného důvodu jsem příteli zakázala mi kupovat květiny. Ne proto, že by se mi nelíbily, ale prostě si nemůžu užívat prchavou krásu, která stojí ve skutečnosti tolik utrpení pro jiné.
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se teda tyto neživé kytice moc líbí, a sama budu mít jak svoji tak pro matky a házecí umělé :-) Asi proto, že sázím na jistotu a vím jak bude vypadat už dopředu a ne až v den svatby a navíc je mě hrozně líto řezaných květin, že do pár dnů zvadnou:-( Ale záleží opravdu na každém, já jsem rozhodnutá pro umělou :-)
Odpovědět
Právě si svoji umělou kytici vyrábím. Bude látková a zabere mi dost času. Ale vydrží navěky a nechám v ní kus sebe. Svědkyně, maminky i babičky taky dostanou látkové.
Odpovědět
@bien_1987 : na fleru, ale paní má obchod i tady, najdu odkaz a pošlu do zpráv
Odpovědět
Ještě je tady možnost kytic z papíru, vyrobených na míru a podle přání. Vyrábí se vše ručnš od kreslení návrhů, stříhání, lepení a konečné skládání kytice. Každá je originál :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@yaba Musím uznat, že je to zatím nejpovedenější umělá kytka, kterou jsem viděla, ale já bych umělé nikdy přednost před živou nedala. Nejde o tradici, ale miluju živé květiny, jejich pestrost a vůni a hlavně opavdovost. To žádná umělá nedokáže. Zkrátka příroda je příroda :)
Odpovědět
ty papírové bych zas já tedy nechtěla, ale jako výzdoba stolů by se mi třeba i líbily. jde o vkus každé z nás - tisíc lidí, tisíc chutí....
Odpovědět
Profilova fotka
Přesně jak zmínila uživatelka yaba - tisíc lidí, tisíc chutí. Každému se líbí něco jiného, naprosto chápu, že některé nevěsty upřednostňují živé květy. U ,,umělých květin" ale záleží, co si pod tímto pojmem člověk představí. Začala jsem se tento rok zabývat výrobou tzv. brožových kytic, které jsou tvořené ze stuh, či právě z ,,umělých" květů a musím říci, že já sama jakožto nevěsta bych dala přednost kytici, která mi vydrží celý život. Ale každý má opravdu jiný názor. Přikládám pár fotografií mé tvorby pro představu..
Odpovědět
Každá máme jiný vkus, to je víc než zřejmé.. Já už jsem si svatbu "odbyla", ale kdybych do ní šla znovu, rozhodně bych opět sáhla po ŽIVÉ KYTCE! :-) Umělá - ať je z pěny, papíru či stuh - podle mě nemá to kouzlo.
Odpovědět
Obrázky tady uvedené, mně jen utvrdily v názoru, že není nad živé květy. :-p :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Umelou kytku jeste horkotezko dokazu pochopit, ale papirovou.?? Proboha..
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?