Změna příjmení při registraci svatby v ČR, nebo později?

Profilova fotka
Krásný den, před skoro 2 lety jsme se vzali v zahraničí (EU), ale dodnes se nám ještě nepodařilo svatbu zaregistrovat. Chtěli bychom v roce 2013 toto napravit a požádat o registraci do Zvláštní matriky v Brně, aby naše svatba byla rozpoznána i na území ČR a já měla konečně v pryč ten OP s kolonkou svobodná :-D Má mi navíc končit OP, tak jsem se rozhodla vše udělat najednou. Ve formuláři je ovšem i otázka o změně přijímení, kde bych vás chtěla požádat o radu. Změnit si ho hned, nebo čekat až dokončím univerzitu a narodí se nám první dítě a pak změnit přijímení? Znáte výhody a nevýhody změny ihned? Neztratím výhody vzhledem k studiím? Studium si hradím sama, proto bych nerada riskovala ... ;-(
Odpovědět
a proč chceš měnit příjmení až po vystudování a dětech, když už jsi dávno vdaná a podle toho co píšeš, budeš vdaná u v ČR?? podle mě je to víc komplikací než užitku.. já se vdávala před 3 měsíci v zahraničí, už mám český oddací list a zažádáno o výměnu OP.. příjmení jsem si vzala po manželovi.. já vystudovala za svobodna, ale pokud studuješ v Čechách, tak tam snad žádný výhody neztrácíš, protože číslo máš pořád stejný, akorát jsi změnila jméno.. pravda, ze začátku v tom profesoři maji hokej, ale po čase je všechno OK.. a pokud ti je víc než 26 let, tak už snad žádný úlevy ani nemáš, ne? počítej jen s tím, že to trvá.. :-)
Odpovědět
Nechce se mi to tedy hledat, ale být tebou si urychleně zjistím, jestli se tak nevystavuješ pokutám od českých úřadů....změny se mají hlásit co nejdříve, či v zákonem stanovených lhůtách...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?