Změna příjmemí. Co všechno je třeba zařídit?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Mladé paní, poraďte mi prosím kam všude zajít a co nezapomenout vyřídit kvůli změně příjmení - úřady, banky a tak. Někde tady už byla o tomhle tématu diskuse, ale nemůžu to najít. :-| Díky.
Odpovědět
1
7
8
Profilova fotka
Ahoj holky, já mám na nahlášení změny jména docela dlouhý seznam a zatím mám hotovo jen pár úřadů, je to na dlouhý lokte než to člověk všechno vyřídí :-))
Odpovědět
Presne tak, dnes jsem si zarizovala pas, obcanku, zivnostak a toho jeste je a verim, ze jeste za pul roku neco vyplave na povrch a budu jeste hlasit nove prijmeni ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no ještě jsem zapomněla nahlásit to mobilnímu operátorovi, jestliže máš tarif :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Jééé mobilní operátor, ten mě ani nenapadl...jdu zapsat do seznamu :-)))
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem začala vyřizovat nové příjmení ale jak jsem začla tak i zkončila :-) Při svatbě nám řekli že si vše máme vyřídit do 8 dnů ale zapomněli nám říct, že občanku dostaneme až za měsíc. A ke všem změnám potřebuješ novou občanku ty papírky co nám dali vůbec nikoho nezajímají :-S I na mobil. operátora musíš mít nový OP. takže nic neřeším a až budu mít čas tak budu chodit po úřadech ;-) Holky pevné nervy x-)
Odpovědět
mariekaterina: Tebe nemusí vůbec zajímat, že je ty lístečky nezajímají!! je totiž zajímat musí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já vím, ale lepší počkám na nový OP, někde půjdu už po třetí tak ať už to mám vyřízené :-( Chci se ještě zeptat nevíte náhodou, jak je to, když bych jela na Slovensko? Musím mít nový Op, nebo můžu na starý pas? A ještě k tomu mám ročního syna a jak to teď je s těmi pasy pro děti???
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj,jo do zahraničí nikoho nezajímá změna příjmení-neboj a operator mi příjmení změnil po telefonu za 2 min. nemusí být změna do 8 dnů oni jen tak straší ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
byla jsem mile překvapena, že stačí na živnosťák a ten to pošle dál na finančák, cosku, zdravku ....konečně spolu ty úřady komunikují :-) jinak to je fakt příšerného lítaní :-(
Odpovědět
Profilova fotka
hupcza - tak to jsi měla štěstí, u nás to tak nefunguje, takže až když jsem měla nový živnosťák, musela jsem na finančák a socku se změněným živnosťákem :-( . Hrůůůza!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, těch 8 dnů úřady zase tak moc nehlídají :-) Já byla teprve dneska nahlásit změnu jména na pojišťovně a v pohodě mi hned dali novou kartičku a nevadilo jim,že je to skoro dva měsíce po svatbě :-))
Odpovědět
Profilova fotka
mariekaterina: S cestou do zahraničí si starosti nedělej...my jsme odletěli na svatební cestu dva dny po svatbě a taky mě pustili na starý pas, to nikdo nezjistí, že už máš jiné jméno :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Vandi díky. ale mám problém s prckem, ten ještě pas nemá :-( tak nevím jestli bude stačit ho mít napsaného v OP nebo musí mít svůj vlastní pas.... Masulenko: opravdu po telefonu mi příjmení změnili hned, tak teda nechápu proč v prodejně dělali takové problémy... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jejda, tak s prckem zkušenosti nemám :-( Vím, že dřív stačilo mít prcka zapsaného v pasu a bylo to v pohodě. Když jsme ale brali manželovo malou na dovču, tak jsme jí radši zařizovali samostatný pas, aby nebyl nějaký problém...
Odpovědět
Profilova fotka
OP,ŘP,ŽL,zdravotní pojišťovnu,techničák malý a velký,pas,účty u bank a spořitelen,hypotéku,pojištění na důchod a jiné,platební karty,a hlavně: kaslík v domě
Odpovědět
ahoj holky, hlavně nezapomeňte na tu zdravotní pojišťovnu,prý ze zákona do 10ti dnů hlásit změnu jména. No hlásila jsem to sice včas, ale stejně prudili.... ;-)
Odpovědět
to mariekaterina: pokud mas prcka v pase nebo obcance, tak neni problem. pokud ne, musis mu vyridit pas. tzn. mit foto ditete a zadost. ironicke na tom je, ze detske pasy budou od roku 2008 zrusene..
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, dnes jsem zažádala o novou občanku a pídim se co dál, nevím sice jak to mají jiné pojišťovny ale dívala jsem se na stránky VZP a tam píšou že je lhůta 30 dnů od svatby, takže eště pohoda ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky - tak z vlastní zkušenosti - většinou když jsem se ptala jak mám změnu nahlásit, tak mi stejně ve většině případů řekli, ať přijdu až s OP. Ale dodržela jsem lhůtu - od převzetí oddacího listu - do 15 ti dnů si zažádat o vydání o nového OP. Jinak pas by měl platit 3 měsice - pak by sis - pokud ho teda potřebuješ - měla zažádat o nový - na Vzp mi řekli, to co jsem psala v úvodu - byla jsem tam tento týden a neměla jsem žádný problém - vzali starou karetku -dali mi provizorni doklad a sdělili, že nova karetka přijde poštou do 14 dnů. Takže žádná pruda. Ostatní jsem zatím nestačila, ale nevíte někdo náhodou jak je to s řidičákem? Tam už jsem asi všechny lhůty přešvihla! Vůbec se mi tam díky frontám na Magistrátu nechce -tak to nějak odkládám - na svoji omluvu se musím přiznat, že ač jsem hrdou držitelkou řidičáku, tak neřídím, tak snad nebude tak zle... co myslíte????
Odpovědět
ja jsem si spoustu veci zarizovala az s novou obcankou, protoze napr. v bance by z toho meli akorat tak papirovani. taky vsichni chvalili, ze uz mam novou. a vubec jim nevadilo, ze jsem nedodrzela nejakou lhutu. lhuta je pekna vec, ale kdyz vam magistrat da novou obcanku az za mesic a pul, tak je nam to stejne na...RP jsem si vyridila az v zari a zadny problem nebyl. a pas mam zatim stary. az to bude aktualni, tak to budu nejak resit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
na ridicak je lhuta na nahlaseni zmen asi pet dni... ale taky to nikdo neresi, ja jsem tam sla az s novou obcankou, tedy cca 2 mesice po svatbe a nidko to neresil, proste mi nechali udelat novy a bylo, bez kecu :-) zdravotni pojistovu jsem hlasila cca po 14 dnech a taky nic nerikali, podle me vzdycky zalezi na cloveku, ktery tam bude sedet.... a ne nejakych narizenich....
Odpovědět
taky si myslim. spousta novomanzelat vyrazi hned po svatbe na svatebni cestu a ma jine starosti, nez papirovani. :-D
Odpovědět
1
7
8
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?