Prohlášení na matrice o svobodném stavu. Kolik stojí?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky kolik stojí prohlášení na matrice o tom, že jsme svobodní? Děkuji moc.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
My jsme platili matrice pouze 1000 za oddání mimo oficiální obřadní síň (žádná daň v tom nebyla a podle mně se takovýhle věci takhle rozhodně nedaní). Žádný jiný poplatek po nás nechtěli. Je to v okresu mého bydliště, ale nevím, jestli to na to má vliv. Zbylé peníze platíme zámku za pronájem oddacího místa atd.
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj Je tam započítáno DPH 20%, takže se to asi daní...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak teď na to koukám jako jelen. Raději si tam zavolám, abych věděla, kolik si mám připravit peněz. Ale ta daň je teda zvláštní. O tom jsem nikdy nic neslyšela, ale nechci dělat chytrou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Teď jsem si tam volala a budeme platit 1000Kč za obřad mimo obřadní místnost a to, že jsme z jiného města vůbec nevadí, takže platíme 1000Kč. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@a.n.d.y Jj, jako my :-) @tekame Nechci to nějak snižovat, ale zdá se, že vás asi s tou daní celkem natáhli, fakt jsem o tom nikdy neslyšela, že by se danily správní poplatky. Podle mě to vůbec není předmětem DPH. Nejedná se o dodání zboží nebo převod nemovitosti, o poskytnutí služby, o pořízení zboží, ani o dovoz zboží (§ 2 ZDPH): § 2 Předmět daně (1) Předmětem daně je a) dodání zboží nebo převod nemovitosti anebo přechod nemovitosti v dražbě (dále jen "převod nemovitosti") za úplatu osobou povinnou k dani v rámci uskutečňování ekonomické činnosti, s místem plnění v tuzemsku, b) poskytnutí služby za úplatu osobou povinnou k dani v rámci uskutečňování ekonomické činnosti, s místem plnění v tuzemsku, c) pořízení zboží z jiného členského státu Evropské unie (dále jen "členský stát") za úplatu, uskutečněné v tuzemsku osobou povinnou k dani v rámci uskutečňování ekonomické činnosti nebo právnickou osobou, která nebyla založena nebo zřízena za účelem podnikání, a pořízení nového dopravního prostředku z jiného členského státu za úplatu osobou nepovinnou k dani, d) dovoz zboží s místem plnění v tuzemsku.
Odpovědět
@a.n.d.y @ptjj napíšu, jak jsme to měli my Platili jsme na matrice 1000kč za svatbu v sobotu a mimo obřadní místnost - to se samozřejmě nedaní dph, je to správní poplatek,. Potom jsme kulturnímu zařízení, které vlastní památku, kde chceme mít obřad, platili ještě 1000kč za to, že tam bude obřad, a to se daní dph, je to nějaké poskytnutí služby možná, každopádně je to nazvané jinak, než poplatek - za to, že tam dají židle, pult atd... No a ještě musíme dopravit matrikářku a oddávajícího na místo obřadu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@scvrcek jj, ty peníze přímo tomu místu obřadu pak platíme taky - dokonce víc (3500), ale platit přímo matrice 1200 za to, že je to mimo oficiální místo obřadu plus ještě nějaký "zvláštní" poplatek, to mi připadá divné
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj To my taky budeme ještě doplácet na zámku (taky 3500Kč), ale to už se platí vlastníkům zámku :-) @scvrcek Jsem ráda, že má svatbu na zámku před námi už jedna holčina, tak matrikářka s oddávajícím nemusejí cestovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj to mi přijde docela divný jak to má každej jinak, my platili správní poplatek 1000kč matrice + 1000kč za to, že to budem mít mimo foficiálí oddací místnost a samozřejmě budeme platit ještě za tu místnost(prokyšuv sál) městskému divadlku pronájem 3500kč za 2 hodiny pronájmu. Chápu že když někdo má svatbu na zámku a město bere jako oficiální oddací místnost ten zámek tak že se platí jen 1000kč + pronájem obřadní místnosti zámku... ale jinak mi to přijde dost divný..
Odpovědět
Profilova fotka
My máme svatbu v kostele a na matrice jsme neplatili nic, i když já jsem z jiného města.
Odpovědět
A jak to je s těmi poplatky? Platí se 1000 jak za svatbu mimo úřední hodiny, tak mimo oficiální obřadní síň (tedy celkem 2 tis.), nebo se za to vše dohromady platí jen litr??
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin to je asi dohromady ten litr, protože mi to mame mimo uřdední hodiny a mimo síň a platili jsme za to tisíc.
Odpovědět
Článek se načítá
@kristyn.g jo aha díky :-)
Odpovědět
My jsme platili 1000 Kč za oddání mimo oficiální oddací místnost, samozřejmě je to bez DPH! Pak platíme zámku, to je vždy individuální a pak jsem slyšela, že může být i poplatek za oddání mimo úřední hodiny... nevím ale, zda se úřední hodiny i poplatky liší. Každopádně u nás je normální rozmezí od 11:00 a myslím, že to bylo do 14:00 a do toho se vejdem.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, která tápete, tak si na tu vaši matriku raději zavolejte. Koukám, že je to všude jo jinak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Andy: Spravni poplatek matrice je 1000,- Je to vsude stejne, zadna dan se k tomu uz k tomu nepricita. ja zas mela zmatek, za co to vlastne je, myslim, ze holky rikali, ze za oddani mimo obvykle misto (obradni sin mesta). Tekame: Ten poplatek s dani 1200,- - domnivam se, ze jde o "pronajem" mista obradu, pokud nejde o obradni sin mesta. Plati se tomu, kdo je vlastnik mista. My platime zamek, pamatkarum, zamek je pod pamatkari, ne radnici, a tam maji ve smlouve primo, ze jde o poplatek s dani (7000,- vcetne dane). I kdyz se tam bezne oddava a mesto to nabizi, nejde o obradni sin mesta jako takovou, a proto se plati pronajem zamku a 1000,- mestu za jine misto nez obradni sin.
Odpovědět
Profilova fotka
@kh Děkuji :-) Já už jsem tam teda raději volala. Říkala jsem si, že od nás budou chtít asi ty 2000,- - za obřad mimo místo trvalého bydliště a za obřad mimo obřadní místnost. Nakonec to máme jen za 1000,- no a 3500,- se platí majitelům zámku, za umožnění svatby u nich (máme to tedy včetně hudebního doprovodu) :-) Jsem šťastná, že už v tom mám jasno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@a.n.d.y No prave taky jsem v tom mela zmatek, taky jsem myslela, ze se plati za misto mimo trvale bydliste. Takze ja ani nevedela, za co tu 1000,- platim, az mi to tu holky zpetne vysvetlili, ze to bylo za misto mimo obradni sin :-D
Odpovědět
@nanyska pokud se nepletu tak u cirkevnich snatku se na matrice vseobecne nic neplati ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@kh To jsem ráda, že nejsem jediná :-D Na každé webové stránce je něco jiného, potom tady každý říká něco jiného...Člověk je potom hezky zmatený :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe Taky sem si říkala..je to asi poplatek za to, že tě oddají z matriky...ale víš jak, někdy píšu dřív než myslím ;)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Ahoj holky,tak na matrice jsme dali 1000 kč.Obřad mimo naše bydliště,za pronájem salonku na zámku 5000 kč +DPH 1000 kč :-N .Ale vrtá mi hlavou jedna věc,paní na matrice nám řekla že do 14ti dnů dostanem doporučený dopis a ještě nic nepřišlo.Už je to měsíc.Máte někdo zkušenosti jak to je?Nebo mám radši zavolat na matriku?
Odpovědět
Mně paní z matriky poslala následujcí kalkulaci. Chceme to v Kapli Zasnoubení Panny Marie ve Slaném: za obřad v sobotu se vybírá správní poplatek 1000,- Kč . Za hudbu si varhanice vybírá 200,- Kč. - Pokud byste chtěli obřad v kapli, u nás na matrice zaplatíte 1000,- Kč za sňatek mimo obřadní síň . V muzeu pak zaplatíte 2000,- - 2500,- Kč za zapůjčení prostor kaple, 500,- Kč za to, že vám bude hráno při obřadu na historický nástroj (varhany ) + 500,-Kč varhaníkovi za hraní.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?