Určitě by měl, změnil stav. Ale pokud je občanka platná ještě několik let, nikdo na to nepřijde. Moje sestra se rozvedla, nechala si příjmení od manžela, tudíž po rozvodu měla vyměnit občanku, aby v ní měla stav rozvedená. Měnit jí šla až asi po dvou letech od rozvodu. Za tu dobu neměla žádné problémy.
Musí, právě kvůli stavu .Je možné, že s tím opravdu nemusí mít problémy, ovšem jenom když se na to nepřijde, protože oficiálně je po třech měsících takový doklad neplatný :-)A hlavně u nás občanky po obřadu stříhají, takže se to těžko schová :-)
ahoj, v tomto případě si občanku změnit musí, protože má uveden na staré stav. Můj přítel si vyřizoval novou občanku v lednu (kvůli trvalému bydlišti) a stav si tam neuvedl. Když jsme byli vyřizovat papíry na svatbu, paní matrikářka říkala, že v tomto případě už si občanku měnit nemusí, protože tam žádný stav nemá.
Na OP vám ustřihnou roh a je tedy jasné, že jste se vzali. Od ledna se vydávají nové OP, které jsou velké jak kreditka a tam už se nepíše manžel ani děti a nově tam nemusíš mít ani stav :-)
Jasně že musí,já teda nevím jak se to dělá jinde,ale u nás před obřadem ustřihnou roh občanky,tím pádem je neplatná a musí se dělat nová.Myslím že se vyřizuje nová vždy,bez ohledu jestli chceš mít na OP stav,nebo ne.
stav v nové občance pokud vím povinný je, jinak by nestřihali obě občanky při svatbě. Ale jméno manželky se tam psalo snad jen za komárů, nebo? :-) Každopádně mít tam stav je určitě lepší...
Musí. Pro něj je to ale první a jediné vyřizování po svatbě, narozdíl od nás nevěstinek :-D . Jinak je lepší na nových občankách rodinný stav mít, není to podle mě tak choulostivý údaj. Při vyřizování různých věcí může být totiž problém, musel by muž všude nosit oddací list.
pokud ma v obcance aktualne napsany stav svobodny nebo rozvedeny, musi si ji nechat vymenit. pri obradu mu matrikarka ustrihne roh, a tim se doklad zneplatni, musi si pak zazadat o novou plastovou, kde novy stav byt zapsany nemusi, ale nesmi mit po svatbe na dokladu napsano svobodny.