Kdy dostanu oddací list?

Profilova fotka
Kdy si můžu jít pro oddací list? Je možné abych ho dostala v den svatby?? Žijeme v německu, přijedem uzavřít manželství do ČR v sobotu, a v neděli večer musíme zpět do Německa. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak zjisti na matrice, kde si objednáváte obřad. My ho měli v pondělí po svatbě a ani jsme ho dřív nepotřebovali. Asi bude záležet na ochotě matrikářky. Ale tak snad pochopí situaci a vystaví Vám ho hned.
Odpovědět
Profilova fotka
Nám ho dali hned v sobotu po obřadu, ale fakt záleží na každé matrice.
Odpovědět
Profilova fotka
@radulka57 ze zákona na to mají měsíc :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@radulka57 ale můžou ti ho poslat poštou... nejlépe na tvé nové jméno, takže si ho pak na poště nemůžeš vyzvednout, protože máš ještě starou občanku, protože bez oddacího listu ti novou nevystaví...... :-D :-D i to už se stalo....
Odpovědět
Profilova fotka
@kitinka76 Já stejně nemám a nebudu mít občanku víš :-) Mám jen pas. Občanku jsem odevzdala protože jsem zrušila trvaly pobyt v čr, jinak už sem to vyřešila... dají nám ho ještě v ten den svatby! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radulka57 některé úřednice mají naštěstí pořád srdce a né formulář s paregrafy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jak to je, když jsme měli církevní svatbu? A stačí, když si novou občanku vyřídím až za měsíc? Dřív to nestíhám, když máme dovču
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b ze zákona na to máš měsíc, pak bys mohla dostat pokutu...
Odpovědět
Profilova fotka
takže úřednice mají měsíc na to aby, ti předaly oddací list, ale ty musíš do měsíce požádat o nový OP :-S
Odpovědět
víte prosím jak je to s vyzvednutím oddacího listu? Měli jsme církevní sňatek, takže farář nesl hned po svatbě dokumenty na úřad. Ozvou se mi nějak z úřadu co a jak?
Odpovědět
Profilova fotka
@mellie já si na matriku radši volala a domlouvala si osobní převzetí. Paní z matriky mi pak volala zpět až byl oddací list nachystaný ;-)
Odpovědět
@kitinka76 Díky za info, cinknu si na matriku. Já jsem totiž na oddací list úplně zapomněla a teď mě zaskočila účetní v práci, že prý si ho potřebuje okopírovat :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
My jsme ho měli ve středu po svatbě, kdy bude nám řekli myslím před obřadem, během vyřizování formalit (stříhání OP, atd.)
Odpovědět
Profilova fotka
My ho měli taky ve středu po svatbě, paní matrikářka říkala,že tentokrát to pan farář stihl nějak rychle,že to nebývá zvykem :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?