Vypadávání vlasů. Jak s tím bojovat?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, nečetla jsem všechny témata, takže pokud tu zakládám téma, které už se tu někdy objevilo, tak mě prosím navědte. Potřebuju poradit jaké vitamíny na vypadávání vlasů, jsem už z toho nešťastná, mám pocit, že zůstanu plešatá. Poraďte vy, co máte stejný problém a už s tím něco děláte anebo jste se toho zbavily. Děkuji
Odpovědět
Ahoj! Taky strasne bojuju s padanim vlasu, uz aspon pul roku. Driv jsem mela vlasu, ze jsem culik neudrzela v jedne ruce a ted mam misto copu misi ocasek :-( Zatim jsem posbirala jen negativni zkusenosti. Kozni se na me ani nekoukla a predepsala me zinkove tablety - nic. Gynekolozka mi nabidla antikoncepci, pry to zmirni, ale po vysazeni to muze byt jeste horsi - nestojim o pokusy. Krevni testy na zenske hormony - nic neobvykleho. Testy na stitnou zlazu nic, i kdyz mam dalsi symtomy (tlak v krku, ..). Takze jsem se nastvala a sverila jsem se do rukou moji obvodni v Rakousku. Jako prvni pomoc mi predepsala vysoce davkovane vit. B a kompletni krevni testy. Je to teprve tyden, tak jeste nemuzu hodnotit. Jeste mi bylo doporuceno ostrihat vlasy, pry dlouho nosene dlouhe vlasy zatezuji korinky a ty pak rychlej odumiraji. Ovsem nechat se strihnou z vlasu do pasu na kluka pul roku pred svatbou :-( :-( Zatim jediny vysledek meho snazeni a hledani na netu je super kvalita tech vlasu, co jeste mam. Pouzivam ted sampon a condi jen bez silikonu a agresivnich tenzidu. Jedu tak od leta a uz mi vic lidi chvalilo krasne vlasy. Problem je, ze je temer nemozne najit sampon bez tech tenzidu, ktery nestoji majlant. U me se osvedcil sampon pro miminka Babylove (DM) a condi Glem (v CZ Schauma). Jeste tip: Silikony ve slozeni konci na -cone a ty tenzidy se jmenuji sodium laurent (nebo lauryl) sulfat a jsou skoro vsude. Snad to nekomu pomuze. A sorry za ten roman :-D
Odpovědět
Já jím prášky Biosil Plus z lékárny, je to nějaká směska na vlasy, nehty,kůži apod-je tam panthenol, zinek a tak... Cena cca kolem 100kč a je to pecka. Ne že by mi vyloženě vlasy hodně padaly, ale po pár týdnech je mám hezčí a hustší a mnohem rychleji rostou (nejenom vlasy-to je snad jediná nevýhoda:-D Dřív jsem si nohy každý den holit fakt nemusela...:-D ) tak třeba to pomůže. Krom toho i pleť se zlepšila... @sissi19 Fakt šampon pro miminka? A máš mastné vlasy a nebo spíš sušší? Já jsem si ho chtěla už několikrát koupit, ale vlasy se mi mastí celkem dost, a bojím se, že by to bylo pak po dětském šamponu ještě horší. A po Schaumě se mi mastí vlasy tuplem jako blázen...:-(
Odpovědět
@parajan Jjjj, ale jen ten z DM, ostatni maji stejne agresivni slozeni jako dospelacke (chudinky deti). Rekla bych, ze mam tak stredne mastne vlasy. Musim umyvat kazdy treti den, jinak uz nemuzu mezi lidi... Ono chvilku trva, nez si na tu jemnou peci pokozka zvykne. Ze zacetku jsem musela umyvat i kazdy druhy den, ale ted uz je to ok. Ale s tou Shaumou jsi me prekvapila, ja jsem s Glemem fakt spokojena. Dlouho jsem pouzivala i sampony od nich a v pohode. Otazka je, jestli je to opravdu to same jako Glem...
Odpovědět
@sissi19 no jako objektivně dobré šampony to jsou-mám po nich hezké vlasy. Ale mastí se pak strašně a musela bych si je mýt každý den a to se mi nechce. Takhle myju obden, s tím, že ten druhý den to není na žádné velké juchání-vypadá to v pohodě, ale už z vlasů udělám tak max.culík nebo nějaký ulízlý výčes...:-) hodně to plihne...:-)
Odpovědět
@parajan Aha, tak to mam obavu, ze po tom detskem samponu bys fakt musela myt denne... Masti se Ti ty vlasy tak rychle uz od detstvi/od puberty? Casto je to dedicne, ale nekdy je to prave zpusobene sampony s SLS, protoze cim vic clovek odmastuje, tim vic mazu pokozka produkuje, brani se - je to trochu zacarovany kruh. Kdyztak ten sampon zkus, neni drahy, a uvidis :-) Jinak pokud Te to tema zajima, tak koukni na forum dlouhevlasy.cz nebo na langhaarnetzwerk.de (nemecky). Tam jsem sbirala info ja ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sissi19 Ahoj, Tvou anabázi sdílím. Nevěřila bych, jak to člověka negativně zatíží, když vyčesává a vytáhává vlasy..... Já to mám po porodu a pak po stresech, když byla dcera nemocná. Měla jsem husté , pevné, lesklé vlasy a po skoro ročním stresu mám vlasů půl, kvalita jiná, barva chytá divně, do žluta. Jak jsem četla Tvůj vzkaz, uvědomila jsem si, že vlasy do půl zad, které jsem nechala kvůli svatbě narůst a nosila v culíku, tomu vypadávání také napomohly.... Mluvila jsem s kamarádkou, kožní lékařkou, oni doporučují aminexil , užívala jsem jak vodu na vtírání do pokožky, tak také jakýsi doplńěk , který obsahoval vše nutné pro růst vlasů. další kolegyně dermatoložka doporučuje Revalid, osobní zkušenost nemám. Moje kadeřnice říká vitamín B a i Pantenol, prý vtírat. Po té kůře vypadávání už není tak masivní, ale stejně mám pocit, že co vypadnout má , to vypadne..... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sissi19 No já si třeba vlasy denně myju a nepřijde mi to jako nic divného, právě naopak, nedokážu si představit něco jiného... Jinak já doporučuju Plantur39. Je to šampon a myjí i kondicionéry a je to pro vlasy po 40-ce, kdy se nějak mění hormonální hladina. Co je mi celkem fuk, hlavně, když to funguje:) Rostou daleko rychleji a nepadají :-) :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 12 letech
Ráda bych toto téma oživila. Pomohly vám nějaké vitamíny nebo bylinky proti vypadávání vlasů? Protože šampon a další kosmetiku používám poměrně kvalitní, ale vitamíny jsem zatím nikdy nezkoušela, tak si říkám, že by to mohlo být řešení, nebo alespoň na zkoušku.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od terenaa:

Ráda bych toto téma oživila. Pomohly vám nějaké v…
@terenaa Hele, jestli ti padaj vlasy a není to kvůli těhotenství nebo covidu,, tak to bejvá spíš kvůli špatný výživě a nedostatku vitamínů. Takže jo, vitamíny a bylinky fakt můžou pomoct. Mně osobně hodně pomohly vitamíny na vlasy od Foligo, beru je už docela dlouho. Vážně mi pomohly s tim, že mi méně vlasů vypadává a přidaly mi na hustotě, navíc nový vlasů narostlo taky víc.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?