Ahoooj, holky prosím poraďte mi, z čeho si máme nechat vyrobit prstýnky aby opravdu něco vydržely? víme to, že žluté zlato nechceme, kámoška má ani ne půl roku po svatbě a prstýnky jsou strašné....A holky z okolí Havířova, Karviné, Ostravy kde jste si je nechaly vyrobit?a kolik Vás tam cca vyšly?
Existuji odolne materialy jako treba titan, wolfram nebo chirurgicka ocel. Ale problem je, ze u techto materialu nelze /nebo jen obtizne/ menit velikost, ocel se treba casem taly poskrabe, netusim, jestli lze povrch obnovit
My mame bile zlato, sice se snadneji poskrabe, ale vzdycky se da nechat obnovit, lze snadno upravovat, takze pro nas jasna volba.
@kacenkakaca taky jsem nad tím hodně uvažovala, akorat jak jsem viděla ten prstýnek od kamarádky tak ho měla opravdu hodně zničený, tak mě to tak zarazilo....
@adau jak si to tak pročítám tady na těch fórech tak asi zůstaneme tak u bílého zlata...mám z toho zásnubní prstýnek a jsem spokojená...akorát mě vyděsili lidi okolo že je mají zničené už po dvou měsících atd...
@zuz34 Ja nosim prstynek teprve tri mesice a jsem spokojena. Prvni dny byl videt kazdy skrabanecek, ale ted ho mam nadherny, leskly, bez jedineho skrabanecku. Manzel pracuje manualne, ma ho v horsim stavu, ale katastrofa to neni.
Zlato (at uz bile nebo zlute :)) není uplne tvrdy kov, takze prstýnky nevydrzi všechno...Ale není problém je přeleštit, prerodhiovat (takze budou jako nove..), a jak trosku ztloustnout prsty, nechat zvetsit (popr zmenit, bude-li to naopak). Ja jsem třeba klasik, takze za me jedine drahy kov (zlato - stribro je moc mekke, to nevydrzi nic) :).
my máme damascénskou ocel, pokud v tom není třeba pruh ze zlata nebo kameny, tak je zmenšení/zvětšení poměrně snadné a a má docela veliký rozsah oproti jiným materiálům, má to typickou leptanou strukturu, takže se to po čase určitě trochu ošoupe, ale jde to obnovit vždy ta struktura. Každý kus je orginál s originálním vzorem a je na ně doživotní záruka a servis zdarma, takže pro nás to byla jasná volba a cena nám vyrazila dech v tom kladném slova smyslu :-)
My mame stribro, manzel od druheho dne po svatbe v krabicce a bere jen obcas (divadlo, vecere), ja ho nosim denne, ale odkladam v praci, pri uklidu, .. (male skrabancky uz na nem jsou, ale co - casem si ho necham prelestit a matnou cast "prebrousit"), zlato jsme nechteli ;-)
v dnešní době, je velký hit mít snubáky z chirur.oceli, je to levné, mají to všude a hlavně jsou ,,nezničitelné,,... Nevím,ale nedám dopustit na klasické žluté zlato. Bílé zlato po chvíli nošení a nedostatečné péči vypadá jako chirur.ocel, ale cenově je to znatelně rozdíl?! Vše má své pro a proti,ale myslím si,že na prstýnkách se nemá šetřit...je to jedno z mála co vám zůstane po svatbě jako památka na celý život ;)
Dobrý den,
nejodolnější z kovů používaných na výrobu snubních prstenů je wolfram, prsteny z něj Vám vydrží bez škrábnutí i jakýchkoli deformací. Má ovšem relativně tmavou šedou barvu, která ne každému vyhovuje - a pokud je pozlacený, tato úprava se časem ošoupe. Velmi odolné jsou také prsteny z oceli či titanu. Povrchovou úpravu lze obnovit u obou těchto kovů, lze také prsteny mírně zvětšit vybroušením, pokud je to třeba. Ale vzhledem k poměrně nízkým cenám si častěji manželé koupí např. při výročí svatby prsteny nové.
Pro inspiraci přikládám pár fotek ocelových a titanových snubních prstenů, případně ráda odpovím jakékoli další dotazy.
Příjemný výběr přeji! :-)
Eva Fričová
Dobrý den. Myslím, že už tu bylo řečeno hodně. Jsou materiály odolné, žádný nevydrží všechno. Je třeba s tím počítat. Věci s patinou mají svoji hodnotu právě pro ni. Různými škrábanečky se otiskuje do snubních prstenů život. Důležité je, dávat každé věci takovou pozornost, jakou je třeba. Snubní prsteny jsou symbolem. Mohou pomoci něco připomenout, vlastní sílu prožití okamžiků si ukládáme jinde.
U našeho "hlavního materiálu" - vrstvené oceli damasteel - nabízíme provést údržbu - "doživotní servis zdarma". Tak, jako my regenerujeme, každý jak potřebujeme, obnovíme mladický vzhled i prstenům. Pak se mohou vrátit zpět a sbírat další škrábance. Vydrží hodně.
Dovolím si jen opravit: Ocelové prsteny, tedy i damasteel, můžeme zvětšit i zmenšit. Větší potíž než materiál dělají nepravidelné tvary, osazené kameny, apod. - U nás prsteny tvoříme, tak i víme, co s nimi můžeme a jak dělat.
Přeji všem dobrou volbu! Ivo Černoch za Kredum CZ
krásný den, určitě též můžeme doporučit ocel damasteel, s kterou již několik let pracujeme a jejíž vlastnosti jsou ideální pro snubní prsteny:-) Šperky z damascénské oceli vynikají vysokou odolností, nepodléhají korozi, nezpůsobují alergii a nemění barvu, taktéž ke každému šperku vyrobenému v našem ateliéru nabízíme doživotní servis i záruku.-) do prstenů lze vsadit broušené nebo přírodně tvarované drahé kameny .-)
@zuz34 Naši mají prstýnky 11 let.. Taťka ho moc nenosí, protože pracuje rukama, ale moje mamča ten prsten vůůbec nesundává a jen se jí "obrousily" rytiny co měla... My jdeme jednoznačně do zlata :)
Dobrý den, koukněte na můj web, v sekci bonus zdarma najdete článek o materiálech na svatební prsteny. Jejich výhody a nevýhody atd. Třeba Vám to pomůže v rozhodnutí :-)
@simona007 Ahojky, prosím, jak jsi s tím Palladiem spokojená?? My jsme se o něm hodně bavili, ale nemůžeme se rozhodnout jestli toto, nebo bílé zlato. Nemáme vůbec žádné zkušenosti s tímto materiálem a ani mezi známýma jej nikdo nemá. :-(
@jankazl neslo nam o cenu ale o tvrdost....palladium je o cca 10% levnejsi nez zlato (tech 10% jsem :-dala do briliantu)
Na prvni pohled to od bileho zlata nerozeznas.Vsude se pise jak je to tvrdsi nez zlato a tak jsem myslela ze se to vubec neposkrabe.....po tydnu noseni na nem byly videt skrabance, tak jsem z toho byla rozhozena, ale ted pul roku po svatbe jsou prstynky porad stejne....vic skrabancu tam nepribyva....ona se asi "osoupe" nejaka vrchni vrstva a dal uz ne...
Takze jsme spokojeni.Bile zlato uz by bylo hodne poskrabane....mam z nej zasnubni a ryhy jako prase :-)
Ono to palladium je taky vic jak zrdcadlo (vic se leskne nez bile zlato)
Za nas doporucuji.