Kdy oznámit svatbu šéfovi v práci? :-)

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, jak moc dopředu jste v práci oznámili, že se budete vdávat? Myslím oficiální oznámení šéfovi :-) ne kolegyňkám. Já nechci v práci plašit moc dopředu, ale oznámit to měsíc před svatbou asi taky není ok.
Odpovědět
1
2
Já to taky měla v pohodě. Šéfová jen oznámila: Zase komplikace :-) Ale vzala to s úsměvem. Větší starost mám s tím, komu dát oznámení, komu ne, jak s výslužkou apod... Je nás v práci hodně, tak jak na to :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to já jsem oznámila datum svatby dokonce jedenáct měsíců předem svým nejbližším kolegům a zbytek se to dozvídá postupně. No a někdy těsně před svatbou přinesu do práce svatební oznámení a koláčky a pozvu kolegy, jestli se nechtějí přijít podívat na obřad. V práci to berou velmi dobře. Jsou rádi, že se budu vdávat, protože tu už pěkně dlouho žádnou svatbu neměli a to tu máme 8 holek ve věku kolem 25 let (spíš starší), které by se teoreticky mohly vdávat, ale buď nemají partnera nebo se ještě vdávat nechtějí. Takže mojí svatbu si určitě užijí i kolegové. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
To já to říct musela,protože dělám v cukrárně a potřebovala jsem se domluvit s cukrářema na dortech a na koláčkách.Navíc moje šéfka je kámoška mojí tchýně,takže jsem vlastně ani nemusela nic říkat,kromě termínu kvůli dovolené.
Odpovědět
Profilova fotka
no tak já to hnedka řekla a první co napadlo mého šéfa bylo, že budu pak hned těhotná a že nechce nikoho jinýho, ale poveze mě na svatbu svou starou Feldou :-)
Odpovědět
Holky, já jsem nastoupila do nové práce 2.1.2007. Pro svatbu jsme se s přítelem rozhodli koncem ledna. Termín máme 14.7. 2007. Řekla jsem si, že to v práci řeknu až po zkušení době, což je začátek dubna. Ale jsme v kanceláři samé ženské, a tak došla řeč i na mého přítele, na náš vztah a pak pochopitelně i na svatbu a dítě. Řekla jsem, že svatbu zatím ne, protože nemáme peníze. O těch financích je to pravda, koukáme na každou korunu. Pak mám v plánu říci, že se jeho rodiče sešli s mými a rozhodli se nám přispět finančně na svatbu, takže mě přítel požádal o ruku a svatba nakonec bude ještě toto léto. Tuší, že se o to zajímám, proto chodím na tyto stránky, ale zatím jsem neřekla, že svatba opravdu bude. Ze své zkušenosti vím, že pro šéfy svatba = hned miminko. Taky jsem na to byla kolegyněmi tázána, dokonce mi to vřele doporučují, ale ona realita by pak mohla být jiná. Řekla jsem jim po pravdě, že musíme nejdřív se s přítelem sestěhovat (což bude též v létě) a zjistit, jak budeme finančně vycházet. No a pak to taky nebude jednoduché, protože mám desetiletou dceru a na tu jsme čekali přes rok a to mi bylo sotva dvacet, takže velmi plodný věk. Pravda s jiným mužem, bývalým manželem. Navíc mám psychické problémy, beru na to nějaké léky, ale to v práci nevědí a nechci, aby věděli, protože i dnes jsou na to názory různé. A já s tím musím těhotenství nějak skloubit.
Odpovědět
Profilova fotka
deu, neboj ono to nějak dopadne a určitě k tomu lepšímu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No šéfka taky hned o miminku,že doufá,že nebudu hned chovat,ale u nás to nepřipadá v úvahu.Jedno dítě už mám z prvního manželství,holka je v pubrtě a druhé jsme chtěli,ale nastávající je po chemoterapiích a já beru taky antidepresíva,kvůli jeho zdravotnímu stavu,tak teď asponˇdva roky nic.No naštěstí už je můj miláček v pořádku,tak se můžem v červenci vzít.
Odpovědět
U nás miminko zatím nepříchází v úvahu z finančních důvodů. Nejdřív musíme pořídit bydlení - a to na hypotéku, pak zjistíme jak vycházíme finančně a hlavně jak bychom vycházeli s jedním platem na 3 lidi + hypotéka!!!! Ale zas nemá cenu to odkládat :-( mamka říkala, ať na prachy nekoukám, no ale stejně....přece si nepořídím dítě, když nejsem schopná ho zajistit. No ale vykládajte tohle šéfovi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás je mě tato otázka skoro vždycky položena, když vlezu ředitelce do kanceláře, prej ještě chvíli vydrž, ale já jí na to kašlu, přeci nebudu čekat do 40, až se to vedení bude hodit, abych mohla jít na mateřskou..... :-(
Odpovědět
Tarab: antidepresíva pomáhají, ale musí se brát dlouhodobě. Já jsem na nich několik let, několikrát jsem změnila lékaře i léky a stále to nějak není dobré. Je pravda, že jsem hodně citlivá a hodně si věci beru a těch kiksů v životě bylo za poslední roky dost. Ale teď mám svého nastávajícího, kterého jsem poznala v období krize, moc mi pomáhal a pomáhá, dává mi energii a opravdovou naději, že to miminko spolu budeme mít, jsme oba připraveni pro to udělat vše, co bude v našich silách. Karla25: u nás to je podobné. Přítel má bydlení na hypotéku a půjčku od obce, nemovitostí ručí jen částečně a žádného ručitele nesehnal, takže ještě ručí životním pojištěním. Když se k tomu připočte inkaso, tak mu měsíčně z výplaty nezbyde skoro nic. Takže až se sestěhujeme, musíme zjistit, jaký bude náš rozpočet a co budeme schopni ušetřit na horší časy. Jenže v práci jak řekneš svatba, oni si hned řeknou miminko a shánění jiné účetní, takže až po zkušební době, jinak by mě mohli chtít nahradit hned, taková je moje obava.
Odpovědět
deucatko - tak to je jasný, ve zkušebce radši ani muk!
Odpovědět
tak to já se vdávám cca za 5 měsíců a v práci to vědí už od chvíle kdy mě přítel požádal o ruku :-D Je nás v kanceláři asi 10 a docela dobře si rozumíme. Šéf je starý jako já. No problem :-D Ale je fakt že se každý ptá jestli už má to a to a jestli už mám šaty a kde bude oběd a tak a někdy to trochu obtěžuje. Ale aspon už je to venku a nemusím se hlídat když třeba koukám na www.beremese.cz :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
deucatko,v práci nic neříkej,dokud jsi ve zkušebce,to je jasný.Ty antidepresíva beru už půl roku,tak snad za chvíli budu moct skončit,no uvidíme.Jinak držím palce,ať vám to mimčo vyjde i finančně,v dnešní době to není žádná sranda.
Odpovědět
Profilova fotka
deucatko: taky bych se drzela toho nejdriv zkusebka, pak se neco rekne. ja jsem nastupovala v pulce srpna a rozhodla jsem se s oznamenim pockat dokud mi neskonci smlouva na dobu urcitou, ta skoncila 28.2., zatim jsem to sice oficiálně neoznamovala, ale ženské už to ví, chlapi ještě ne
Odpovědět
Já jsem chtěla donést až oddací list, ale nevím, zda ot není pozdě. Nepotřebuju však aby to věděli všichni měsíc dva dopředu :-| Takže ještě nevím, jak se rozhodnu, možná dám oznamlo ve čtvrek před dovčou :o)
Odpovědět
Já to oznámím asi tak měsíc před....heh,mám tu samé chlapy! Ti budou zítrat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no já v poho, moji kolegové už to vědí dlouho, mám tu samé chlapy a už se těší na rozlučku. šéf mi dokonce dával tipy na svatební salony, kde si jeho žena nechávala šít společenské šaty :-D :-D
Odpovědět
Tak já si pořád nevím rady, chtěla jsem to oznámit co možná nejpozději - teda tak nejdřív 3 měsíce dopředu, ale bohužel mi to zasahuje do pracovních akcí v mém volném čase a vymlouvat se na něco je blbost, svatba je aspoň pádnej důved něco odmítnou. Ale přece nebudu plašit půl roku dopředu!
Odpovědět
Já už jsem to pár lidem prozradila, navíc příští týden máme firemní večírek, tak to nejspíš řekneme tam. A to máme až v červenci, uvidíme. jinak oznámení, dám jen jedno ke dveřím na nástěnku, každý si ho po příchodu do firmy všimne. Máme skvělí kolektiv a abych dávala, každýmu oznámko, tak to nehrozí. Výslužku dostane celá firma.
Odpovědět
No já to nejdřív řekla jen přímé vedoucí. Vdávám se totiž v době, na kterou jsme si měli rozplánovat letní dovolenou, a tak jsem to s ní musela nějak domluvit. Jinak moc na nějaké rozhlašování nejsem, a tak jsem tajně doufala, že se o to rozšíření třeba postará vedoucí sama. Ale ona mi hned druhý den hlásila, že to samozřejmě nikomu neříkala a že to nechá na mě, kdy to komu řeknu. Tak jsem to pak řekla ještě dvěma kolegyním a ostatním to sdělím tak, že prostě připíchnu oznámení na nástěnku nad stolkem, kde si píšeme docházku.
Odpovědět
Ahojky holky, já mám v práci báječnýho šéfa. V okamžiku, kdy jsem řekla, že se vdávám ( asi rok dopředu :-D ) my začal pomáhat s organizací. Dal mi různý typy a dokonce mi sehnal i profi kameramana :-) Jo, a taky mi povolil skoro tři neděle volna, i když těsně po svatbě rozjíždíme velkej projekt. Já s oznámením v práci neměla žádný starosti, ani na mě blbě nekoukali. Spíš mi drží palce a pomáhají :-)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?