Jak na to ? placení

Zdravím, se snoubencem řešíme placení ubytování na naší svatbě. Jak to pak vlastně následně udělat, když by si měli hosti platit ubytko sami. Pokoje máme již zarezervované, museli jsme už teď a je dokonce složená záloha. Kamarádům bych klidně po svatbě poslala účet a zaplaťte 😁 ale třeba ty strejčci a sestřenky, babičky 🫣. Přijde mi to hrozně trapný, že mám chuť se na to vykašlat a dalších 20 000 Kč zaplatit. Ale je to další pálka 🫣. Nebo se zkusit domluvit s majiteli, aby si hosti zaplatili poplatek na místě a záloha by byla vratná?  Prosím poraďte ti, kteří jste to řešili nebo hosti, kteří si ubytování platili. (Bude to 600 Kc za lůžko)
Odpovědět
No, určitě by bylo dobré aby o tom hosté věděli že to mají platit. My ale také ubytko lidem neplatíme, to není že by to bylo "trapné". Asi bych napsala něco jako Ubytování jsme vám zajistili v těch a těch dnech v tom a tom hotelu, prosím o xy kč na účet......
Odpovědět
@zuzana_zuzanes_jahodova Připadá mi zvláštní chtít po hostech zaplatit ubytování a zároveň jim říkat, že už ho mají rezervované. Nemají pak žádnou možnost si vybrat, jestli tu částku chtějí vydat, nebo ne. Obecně - záleží, v jakém typu zařízení máte svatbu. Pokud je to nějaký statek, kde dostanete v ceně pronájmu i pokoje, hůře se to nastavuje nějak dobře tak, aby hosté přispěli, než když máte svatbu v hotelu s recepcí. V tom prvním případě je asi nejlepší to hostům zaplatit. Slyšela jsem i o tom, že někdo posílal číslo účtu nebo nechal někde kasičku s lístečkem, že je to na ubytování. Ale nevím - pokud jsem host, který jede na svatbu, kde má zaplacené ubytování, zohledním to ve výši daru, no ne? Ale zase, kdyby někde v infomailu nebo tak bylo “Ubytování vám rádi zařídíme, ale moc nás potěší příspěvek 400 Kč/os.”, tak by mě to nijak neurazilo. Byla jsem i na svatbě, kde bylo ubytování opravdu drahé, ale jiná možnost nebyla. Vyřešilo se to tak, že ženich s nevěstou napsali, že zaplatí půlku a druhou půlku jim hosté posílali na účet. A většina lidí to nijak nekomentovala. Tak nebo tak, hosté by měli být informovaní, jak to bude. Ať se podle toho zařídí - dají větší dar, spát tam nebudou atd.
Odpovědět
Kamaratom posielat po svadbe info, ze este ubytko doplacat? Babicka, ze ssi to ma hradit sama? No hanba by ma fackovala. Riesili sme to podobne. Ti, ktori si to mali hradit dostali s pozvankou aj list, kde je ubytko a kolko to bude stat... Nakoniec sa nam to dost vycistilo ten zoznam a bolo nam blbe pytat od asi 8 parov (sesternice, bratranci a kamarati) peniaze, tak sme to uhradili cele my. Na daroch sa nam to vrátilo.. Ked som pisala mojim, ze ubytko hradime, tak pisali, ze nie nie, tak som povedala, nech daju skratka viac do obalky.
Odpovědět
Minuly rok jsme na dvou svatbách už při oznámení dostali pokyny, že případě přespávání ať na uvedené číslo zašlete platbu. Pokud chceme spát jinde tak tipy na ubytka v okolí. A to podotýkám, že to byla sestřenice. Chápu to, protože kdyby měla platit ubytování všem, tak náklady rostou do výšin.
Odpovědět
Všem moc děkuji za odpovědi 🙂, určitě bychom to napsali do listu s pozvánkou, že je možnost ubytování za poplatek makový a takový. (my jsme složili zálohu, aby prostě ta místa byla a když tam nakonec nebude chtít spát tolik lidí, tak to třeba propadne, ale hlavně že to místo bude 🙂) Ale spíš mi pak šlo o to vybírání peněz, aby to nebylo blbý, nepříjemný. Líbil se mi tu nápad, že rovnou napsat číslo účtu do toho listu nebo, že na svatbě bude kasička na ubytování. Jinak my, když jsme byli na svatbě, a novomanželé platili ubytování, automaticky jsme dávali do obálky více. Ale víte co, každý takový není a když to budeme platit čtyř členným rodinám, tak to bude mazec, ty ceny všeho za poslední rok dva neskutečně vyrostly, takže už takhle za to jídlo, pití, pronájem je darda, tak jsme chtěli aspoň to ubytování pořešit.
Odpovědět
@katerinkaabrcka Že to stojí hodně peněz - to je právě to. Nemusí, ale to by jsi musela zvolit jiný model svatby. My jsme chtěli svatbu, která by trvala od pátku do neděle a užili jsme si s hosty i sobotní a nedělní ráno. Bylo to naše rozhodnutí, proto jsme neviděli důvod, proč bychom za naše rozhodnutí neměli zaplatit, tj. opravdu jsme hostům neřekli “přijeďte už v pátek, ale zaplaťte si to”. Pokud chcete, aby hosté na vaší svatbě zůstali spát, potkali jste se i ráno atd. a zvolili jste podle toho patřičný objekt, je zase vaše rozhodnutí. Pokud ale máte svatbu v nějaké restauraci či sále a opuštěním toho sálu svatba de facto končí a dále je na hostech, zda pojedou domů nebo zůstanou spát, viděla bych to trochu jinak.
Odpovědět
Kdyz nekomu jedu na svatbu, rozhodne nepocitam s tim, ze by za me nocleh platili novomanzele. To jsem zazila jen dvakrat a nasledne zohlednila v obalce. Jinak je v mem okoli standardem platit ubytovani jen rodine a svedkum. Pokud je to jen trochu mozne, informovala bych hosty o tom, ze na miste je moznost prespani, plus info o cene s tim, ze platit to v pripade noclehu budou na recepci, pripadne vyjmenovat ho(s)tely v okoli, kdyby chteli neco jineho (treba z duvodu vetsiho klidu.)
Odpovědět
@rraadka "chtít po hostech zaplatit ubytování a zároveň jim říkat, že už ho mají rezervované" - pochopila jsem to tak, že ho zarezervovat chtěli.
Odpovědět
Tak to jó, dočetla jsem, už to chápu.
Odpovědět
Cokoliv si platit na svatbě je nesmysl - tohle se prostě nedělá - proto nosí dary. Za 1200kč bych raději nepila a jela domů
Odpovědět
@snoopyy Jako hostovi by mi to nevadilo 🙂 se přiznám, ale taky mám pochybnosti. Kdo by chtěl spát radši doma a ušetřit, tak může následně odjet 🙂 Nebo ještě tam máme možnost stanování na louce 😁 Ale samozřejmě ještě to celé promyslím, že bychom to zaplatili možná celé nebo uskutečním nějaké z uvedených nápadů od dam. Mám o čem přemýšlet🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Ja si udelala na fb udalost, kam jsem vsem takove informace psala. Rodine a svedkum jsme ubytovani platili. Ostatnim jsem dala do udalosti info, ze pokud by nekdo chtel ubytko, tak jaka je cena a kde je mozne se ubytovat. Nebo druha moznost byla vyuziti rozvozu, ktery jsme meli zajisteny. Pro vsechny to bylo uplne v pohode. Meli jsme tam hodne rodin s dětmi a ti vetsinou odjeli sami autem.
Odpovědět
Článek se načítá
@katerinkaabrcka my právě máme místo, kde můžou všichni stanovat nebo je tam i pár chatek. A kdo chce, tak hotel.
Odpovědět
Profilova fotka
Hlavně pokud to lze, tak je fajn to udělat spíš jako nabídku ... Babičkám a bližší rodině bych to zaplatil, ostatním napsal nějak takto: "Ubytování Vám rádi zajistíme v hotelu XX za cenu xxxx/os, nebo v penzionu YY za cenu xx/os" ... Pokud budete chtít ubytování rezrevovat, napište nám prosím do data XX.XX a my jej rezervujeme na Vaše jméno" ... Hlavně je fajn vědět, do čeho jdou ... Jako DJ jezdím ročně na cca 50 svateb... občas jsem někde ubytován... a už několikrát se mi stalo, že jsem měl ubytování za které jsem platil třeba 1000 Kč a měl jsem rozvrzanou postel, na které jsem se ani nevyspal, v podstatě šlo o něco jako příbytek Harryho Potera ... Kdybych to věděl předem, jel bych raději za 2000 do nedalekého hotelu a nebo rovnou domů ... Dnes to raději řeším obytným autem - tam mě nic nepřekvapí a navíc si aparaturu mohu rovnou v noci uložit do auta a nemusím to už nakládat ráno 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
My se rozhodli ubytování zaplatit všem právě z důvodu, že se nám nechtělo ještě vybírat od koho budeme chtít peníze a komu by bylo vhodné to zaplatit. Spousta ubytovaných nám řeklo, no my si to ubytko samozřejmě zaplatíme. Tak jsme jim řekli, že nich nechceme, ale že budeme rádi, když to zohlední případně ve svatebním daru. 🙂 A něco v tom smyslu máme v plánu napsat i na svatební web. "Ubytování je na nás, pokud nám však budete chtít přispět, budeme rádi, když to zohledníte ve svatebním daru.
Odpovědět
My sháněli právě místo, kde se pohodlně vyspí všichni svatebčané. Nepřijde mi správné, aby si hosté něco platili. Když už někoho zveme, tak se vším všudy, jsou to naši HOSTÉ. My jsme si vymysleli svatbu 70 km daleko od Prahy a ti lidi tam kvůli nám pojedou. Asi by mi to taky vadilo z pohledu hosta, kdyby mě někdo pozval na svou akci mimo civilizaci a pak mi řekl, ať se zařídíme podle sebe. Ale chápu, že každý to má jinak, vím, že spousta lidí má ubytování s omezeným počtem lůžek, se stanováním apod. Upřímně i stany mi nepřijdou vhodné na svatbu, nedokážu si představit, že bych šla jako host, vezla s sebou saty, makeup, boty atd a musela se pak převlékat ve stanu a mýt se ve společné koupelně. Spoustu svatebních míst jsme vyškrtli, protože by se tam nevešli všichni, nebo protoze měli jednu velkou místnost s 20 postelemi. Nahnat dvě různé rodiny a páry, které se navzájem neznají do jednoho pokoje, to mi přijde skoro až směšná představa. Žádný komfort, žádné soukromí, každý jde spát v jiný čas, strejček chrápe.. známý mi říkal, že na takové svatbě byl a raději jeli domů, než spát takhle. Pokud bychom na to neměli finance, zvolili bychom jiný styl svatby - zřejmě něco v Praze, kde by pak jel každý k sobě domů a ubytování nebo odvoz bychom sehnali jen pro lidi mimopražské.
Odpovědět
Ahoj, zažila jsem na několika svatbách, že nevěsta normálně napsala, že pokud někdo chce přespat, tak ať si to zaplatí (hezky a taktněji napsané 😄 ). A nevidím důvod proč by to někoho mělo urazit? Ještě je pak tady druhá věc např. ty tetičky atd. to se řešilo většinou s rodiči nevěsty a ženicha a pak se udělal nějaký kompromis. Pokud je z dálky a je to bližší rodina, tak bych zaplatila, ale pokud je to tetka, která bydlí deset minut autem, tak smůla 😄 My to teda budeme mít tak, že ubytování máme v ceně pronájmu svatebního místa, takže po hostech již nic nebudeme požadovat a pokud někdo nebude chtít přespat, budeme mít nachystané auto a bude klasický rozvoz.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?